Otomobil

Mercedes-Benz C serisinin SW versiyonunu hazırladı

Küçük bir S Serisi'ni andıran yeni orta sınıf sedan, sportif tasarımı ve konforlu yapısıyla dikkat çekiyor. Küçük çocuğu olan veya haftasonları gezmeyi seven aileler için Estate isimli SW versiyonunu tanıtan Alman üretici, aracı eylül ayı itibariyle pazara sunmaya hazırlanıyor.

1510 litrelik bagaj hacmi
Önceki nesle göre 96 milimetre (4.7 metre) uzayan ve 40 milimetre (1.81 metre) genişleyen C Serisi Estate, aks mesafesinde de 80 milimetrelik artışla 2.84 metreye ulaşmış. Bunun artısı iç mekana yansıyor. Büyüyen boyutlar sebebiyle aracın içinde 45 milimetre daha fazla diz mesafesi sunuluyor. Yeni aracın bagaj hacmiyse 490 litreye çıkarılmış. Koltuklar katlandığında bagaj hacmi 1510 litreye kadar ulaşıyor.
115 beygirden 33 beygire
Önceki versiyona göre 65 kilogram zayıflayan araçta ECO start/stop fonksiyonuyla desteklenen benzinli ve dizel motorlar görev yapıyor. Selefiyle karşılaştırıldığında motorlar, yüzde 20 daha az yakıtla yetinebiliyor. Dizel motorların gücü 115 ile 204 beygir arasında değişiyor. 1.6 litrelik (156 beygir) baz motorla başlayan benzinlerdeyse 333 beygirlik güce kadar farklı seçenekler bulunuyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı