Kadın SağlığıSağlık

Meme Estetiği Kadınların FavorisiKadın fiziğinin en göz alıcı detayı olan memeler aynı zamanda emzirme fonksiyonları ile birlikte kadınlığı da simgelerler. Kadın güzelliğinin en temel unsurlarından biri olarak kabul edilen memelerini güzel bulmamak kadınlarda öz güven eksikliğine sebep olabilir. Bu durumda pek çok kadın için çözüm meme estetiği ameliyatlarına başvurmaktır. Meme büyütme en sık uygulanan meme estetiği prosedürlerinden biridir. Yalnızca memelerinin boyutundan ve görünümünden memnun olmayan kadınlar değil, hamilelik sürecinden sonra meme hacminde azalma olan, memeleri arasında hacimsel fark bulunan ve kanser cerrahisinden sonra meme rekonstrüksiyonuna ihtiyaç duyan kadınlara da meme büyütme estetiği ameliyatı uygulanabilir.
Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Meme büyütme göğüslerinin boyutundan memnun olmayan kadınların göğüslerine istenilen boyutun kazandırılması için uygulanan bir cerrahi prosedürdür. Kadınlarda memelerde bulunan tek ya da çift taraflı gelişme kusuruna ya da hamilelik döneminde yaşanan kilo değişimlerine bağlı olarak meme dokusunun hacmini kaybetmesi ve memelerin normaldekinden daha küçük bir hal alması söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda kadınların daha büyük, daha iri, daha dolgun ve estetik açıdan daha güzel görünümlü memelere sahip olmaları için meme büyütme estetiği yapılabilir. Meme büyütme estetiği ameliyatı sağlık açısından zorunlu bir prosedür değildir. Ancak kimi durumlarda kadınların öz güveninin sağlanması ve ruhsal sağlığının iyileştirilmesi açısından bir gereklilik haline gelebilir.Op.Dr.Evren İşçi Kliniği meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme gibi meme estetiği operasyonları konusunda uzman bir ekibe sahiptir. Açık iletişim üzerine güçlü bir doktor – hasta ilişkisi kurmaya özen gösteren uzman cerrah kadrosu her hasta için kişiye özel ve en uygun çözümleri sunmaktadır. Meme estetiği operasyonlarının başarısı hastaların operasyondan sonra elde edecekleri sonuçtan memnun olmasına bunun için de isteklerini ve beklentilerini net bir şekilde ifade edebilmelerine bağlıdır. Op.Dr.Evren İşçi Kliniği bünyesindeki uzman cerrahlar hastaları estetik operasyonlar hakkında detaylı şekilde bilgilendirirler, beklentilerini en doğru şekilde anlar ve hedefledikleri sonuçların vücut yapılarına uygunluğunu göz önünde bulundurarak en doğru seçimleri yapmalarına katkıda bulunurlar.

Meme Büyütme Kimlere Yapılır?

Meme büyütme estetiği ameliyatı genel sağlık durumu uygun olan ve memelerinin gelişimini tamamladığı 18 yaşından büyük olan kişilere uygulanabilir. Bu genel koşulların yanı sıra kişinin meme büyütme ameliyatına uygunluğu açısından kişi özelinde değerlendirme yapıldıktan sonra karar verilir.

Silikon protez kullanılarak yapılan meme büyütme estetiğinde damla (anatomik) ve yuvarlak silikon olmak üzere iki farklı meme protezi kullanılabilir. Operasyon sonucunda en iyi görünüme ulaşılabilmesi için en uygun protezin hasta ve doktor tarafından belirlenmesi gerekir. Kullanılacak olan protez seçilirken hastanın meme yapısı, cilt yapısı ve operasyon ile ilgili beklentisi değerlendirilir. Zaman zaman hastaların taleplerinin gerçekçi olmaması gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bu durumda cerrahın görevi hastaya her kadının bedeninin ve meme yapısının farklı olduğunu, uygun büyüklükte olmayan implantların kullanılması durumunda ilerleyen dönemlerde sorunlarla karşılaşılabileceğini anlatmaktır. Aynı şekilde hastanın beklentisinin karşılanmasını sağlamak için daha sonra sağlık sorunlarına yol açabilecek büyüklükte silikon implantların kullanımından kaçınılmalıdır.

Silikon protezler kadınların emzirme fonksiyonunu engellemez. Silikon protezler kullanılan tekniğe göre kas altına ya da meme dokusuna yerleştirilebilir.  Doku içerisinde yer almadıkları için süt bezlerine herhangi bir müdahale olmaz ve emzirme fonksiyonları yerine getirilmeye devam edilebilir.

Meme büyütme her ne kadar çok ağrılı bir prosedür olmasa da kas altına implant yerleştirildiği durumlarda bir miktar ağrı hissedilmesi olasıdır. Bu tür durumlarda doktor tarafından reçete edilen ağrı kesicilerin kullanılması çözüm olabilir.

Meme büyütme operasyonu sonrası iyileşme süreci genellikle diğer cerrahi prosedürlere göre daha hızlıdır. Hastalar genellikle ameliyattan 4-5 gün sonra sosyal hayata dahil olabilirler. Bununla birlikte meme büyütme estetiği ameliyatından sonra en az 2 hafta nabzın ve kan basıncının yükselmesine neden olabilecek yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır. Ayrıca iyileşme süreci sırasında göğüslerin fiziksel temasa ve sarsıntıya yol açabilecek hareketlere karşı duyarlı olduğu göz ardı edilmemelidir.

Meme Estetiği İle Kalıcı Sonuçlar Elde Edebilirsiniz

Meme küçültme estetiği kadınların memelerinin büyüklüğünden dolayı yaşadıkları şikayetlerin giderilmesi, eşit forma ve büyüklüğe sahip, simetrik göğüslere kavuşmalarının sağlanması için etkili bir cerrahi prosedürdür. Kullanılacak olan teknikler hasta özelinde belirlenmekte olup memedeki sarkma durumu, memenin büyüklüğü, hastanın yaşı ve operasyondan sonra hamilelik planlayıp planlamadığı gibi etkenler göz önünde bulundurulur.

Memelerde ne kadar küçülme sağlanacağı hastanın göğüs çevresi ölçüsü, omuz genişliği ve vücudunun genel ölçüleri gibi etkenlere ve hastanın operasyondan beklentilerine göre belirlenir. Meme küçültme estetiğinden sonra doktorun reçete ettiği ilaçların düzenli olarak kullanılması önemlidir. En az 4 hafta süreyle kol zorlanmamalı, ağır kaldırılmamalı, itme ve çekme hareketleri yapılmamalıdır. Memenin şekillenmesi ve ağrının azalması için doktorun belirttiği süre boyunca sporcu sutyeni kullanılmalıdır. Yüzme gibi spor faaliyetlerine başlanmadan önce mutlaka doktorun onayı beklenmelidir.

Detaylı Bilgi Almak İçin : https://drevrenisci.com/

Başa dön tuşu