Mehmet Ali Talat, Süleyman Uluçay’ı ziyaret ederek taziyelerini sundu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Haziran 4, 2023
Kıbrıs

Mehmet Ali Talat, Süleyman Uluçay’ı ziyaret ederek taziyelerini sundu

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’ı ziyaret ederek deprem felaketinden dolayı yaşanan can kayıplarıyla ilgili taziyelerini sundu.
İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’ı ziyaret ederek deprem felaketinden dolayı yaşanan can kayıplarıyla ilgili taziyelerini sundu.
İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ziyareti kapsamında yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nde meydana gelen ve büyük üzüntüye yol açan deprem felaketinin ülkemizde de ciddi yansımalarının olduğunu, özellikle Gazimağusa’ya ateş düştüğünü ifade etti.
Yaşanan felaketin herkesi üzdüğünü belirten Talat, sebep olanlara hesap sorma yönünde çok önemli bir kararlılığın sergilendiğini ve kendisinin de sürecin takipçisi olduğunu ifade etti. Seçimlerin ardından Başkan Süleyman Uluçay’a bir ziyaret gerçekleştiremediğini kaydeden Talat, ziyaretinin hem hayırlı olsun hem de tüm kayıplara yönelik taziyeleri iletmek amaçlı olduğunu belirtti. Bu süreçte en büyük acının Gazimağusa’ya düştüğünü vurgulayan Talat, kent halkına yönelik taziye mesajlarını iletmek adına ziyaret için en uygun yerin Gazimağusa Belediyesi olduğunu kaydetti.
Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay da yaptığı konuşmada, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a yaptığı ziyaret ve taziye mesajları için Gazimağusa halkı adına teşekkür etti.
Tüm ülkede yas ve matemin yaşandığını ifade eden Başkan Uluçay, bu acının kentimizde daha derin hissedildiğini ifade etti. Yalnız kayıp ailelerinin değil, kent insanın ve kentteki sosyal hayatın matem nedeni ile durağanlaştığını belirten Uluçay, kentin normale dönebilmesi için zamana ihtiyacı olduğunu kaydetti. Yapılan ziyaretlerin ve acının paylaşılmasının kent halkının bir nebze de olsa moral bulması açısından önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Uluçay, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının ilk günden itibaren hem ailelere hem de topluma yaşanan travma karşısında dayanma gücü sağladığını kaydetti.
Başkan Uluçay, hem Adıyaman’da hem de ülkemizde destek olup dayanışma gösteren herkese teşekkür etti.
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar