Mehmet Ağar tahliye oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Türkiye

Mehmet Ağar tahliye oldu

Susurluk davasında 5 yıl hapis cezasına mahkum edilen ve bir yıldır Aydın'ın Yenipazar Cezaevi'nde hapiste olan eski Emniyet Genel Müdürü, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar tahliye oldu. Ağar'a, cezasının kalan 1 yılı için denetimli serbestlik hükümleri uygulanacak.
Susurluk davası kapsamında yargılanıp 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Mehmet Ağar, 1 yıllık hapis hayatının ardından “denetimli serbestlik” çerçevesinde tahliye edildi. Aydın’ın Yenipazar Cezaevi’nde 1 yıldır yatan Ağar, son çıkan 4. Yargı Paketi kapsamında avukatının yaptığı başvuru sonucu serbest bırakıldı.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Mehmet Ağar’ı “Susurluk Davası” kapsamında Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemle ilgili “cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturduğu” iddiasıyla 5 yıl hapis cezasına çarptırmış, bu ceza onanmıştı. Ağar’ın infaz kanunu gereği 1 yıl daha hapis yatması gerekiyordu. Ağar’ın son çıkan 4. Yargı Paketi kapsamında tahliye olup olmayacağı tartışılıyordu. Avukatı Ağar’ın “denetimli serbestlik” şartıyla serbest bırakıldığını bildirdi.


Denetimli serbestlikle ilgili yasanın yürürlüğe girmesinin ardından Susurluk Davası’ndan aldığı hapis cezasını Yenipazar Kapalı Cezaevi’nde çeken DP eski Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın bu ay içinde tahliye olacağı haberleri yakınları tarafından yalanlanmıştı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar