Yaşam

“Mavi Kapakla Destek Var”


 

Yaklaşık bir yıl önce başlatılan, Türk Bankası personeli ve aileleri ile Türk Bankası müşterilerinin katkılarıyla büyüyen mavi kapak kampanyası kapsamında 810 kilo kapak toplanarak 3 adet tekerlekli sandalye alımı yapıldı. Alınan tekerlekli sandalyeler, Türk Bankası Genel Müdürü M.A. Yunus Rahmioğlu ve Smile Club üyeleri tarafından Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne yapılan ziyarette takdim edildi.
Türk Bankası Genel Müdürü M.A. Yunus Rahmioğlu tekerlekli sandalyeleri tüm Türk Bankası ailesi adına Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit’e iletti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Türk Bankası Smile Club Asbaşkanı Belgan Koral tüm Türk Bankası ailesi olarak yaklaşık bir yıldır tamamen gönüllü bir şekilde topladıkları kapaklarla alınan tekerlekli sandalyelerin kendilerini motive ettiğini ve “Mavi Kapakla Destek Var” Projesi’ne devam edileceğini söyledi.
113 yıllık bir kurum olarak, banka çalışanlarının üst yönetimin yönlendirmesi ile değil, çalışanların tamamen kendi inisiyatifleri ve motivasyonları ile bu çalışmayı başlattıklarını belirten Türk Bankası Genel Müdürü M. A. Yunus Rahmioğlu ise engelli bireylerin toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılabilmeleri ve hayatlarının kolaylaşması için yapılacak her türlü desteğin, toplumsal dayanışma ile daha fazla anlam kazanacağına vurgu yaptı.
Ziyaret sırasında Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Asbaşkanı Ahmet Akdeniz de kısa bir konuşma yaparak “Siz bu katkı ile 3 engellimizi engelsizleştirdiniz ve bizlere bu toplumda var olduğumuzu hatırlattınız” dedi. Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit ise ülkemizde bu tür duyarlılık örneklerine öncülük eden kurumların varlığının kendilerine umut verdiğini söyleyerek, Türk Bankası’na teşekkür etti.Başa dön tuşu