Masood cezaevinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Kasım 29, 2022
Kıbrıs

Masood cezaevinde

Masood cezaevinde

Lefkoşa’da 2 hafta önce Muhammed Abdul Hadi, Muhammed Taha Atik ve Muhammed Koşar Ali’yi iki arkadaşı ile birlikte dövdükten sonra Muhammed Taha Atik’i ölüm tehdidi ile kaçırmak istedikleri gerekçesi ile gözaltına alınan zanlı Zaid Masood hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Msaood’un suç ortakları olduğu öğrenilen iki kişi ile olayda korkutmak maksadı ile kullanıldığı iddia edilen tabanca ise halen bulunamadı.
Zanlı Zaid Masood, dün teminat amaçlı yeniden mahkemeye çıkarıldı.


Teminat şartını yerine getiremedi, cezaevine gitti
Zanlı hakkında mahkemede ifade veren polis memuru, zanlının suç ortaklarına halen ulaşılamadığını ve yine olayda kullanıldığı öne sürülen tabancanın bulunamadığını söyledi.
Bu yönde soruşturmanın halen devam ettiğini kaydeden polis, Zaid Masood hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve bu aşamada, soruşturmayı etkileyemeyeceğini belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Polis, ayrıca, zanlının 11 yıldır KKTC2de ikamet ettiğini ve KKTC vatandaşı biri ile evli olup, işyeri sahibi olduğunu kaydetti.
Mahkeme, Zaid Masood’un yurtdışına çıkışını yasaklayarak, kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, Ceza Mukayyitliği’ne 10 bin TL nakit yatırması, KKTC yurttaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik kefelet senedi imza etmesi koşulu ile yargılanıncaya kadar serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen Masood, cezaevine gönderildi.

Olay nasıl olmuştu?
Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polisin mahkemede verdiği ifadeye göre, Muhammed Abdul Hadi isimli kişi polise şikayette bulunarak, kendisinin ve ev arkadaşlarının 18 Temmuz 2013 tarihinde saat 21.00 sıralarında evini basan üç kişi tarafından önce ellerinin ayaklarının bağlanıp dövüldüğünü ardından tabanca ile tehdit edildiklerini daha sonra da zanlılardan birinin ev arkadaşı Muhammed Taha Atik’in kafasına tabanca dayayarak, kaçırılmaya çalışıldığını öne sürdü.
Hadi’nin ifadesine göre, zanlılar, komşuların olayı fark ederek yüksek sesle bağırıp imdat istemesi üzerine koşarak olay yerinden uzaklaştılar.
Polis, Hadi’nin şikayeti üzerine harekete geçti ve zanlılardan Zaid Masood’un ismini tespit etti. Olaydan hemen sonra Karpaz’a kaçarak kayıplara kaçan Masood, 14 gün sonra yakınlarının aracılığı ile polise teslim oldu.
Polis, Zaid Masood’dan yaptığı sorguda zanlılardan birinin ismine daha ulaştı. Ancak ne iki zanlının izi bulunabildi ne de olayda kullanıldığı iddia edilen tabancaya ulaşıldı.
Masood ise geçen haftadan bu yana soruşturma maksatlı poliste tutuklu bulunuyordu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar