Kıbrıs

Marketi soyanlar hala sokaklardaGazimağusa Palm Beach bölgesinde faaliyet gösteren Laguna isimli markette 12 Şubat akşamı hırsızlık meydana geldi. Sabahat Zarifova isimli şahsın işletmeciliğini yaptığı marketten 512 paket çeşitli markalarda sigara, 6 şişe içki, 500 TL’lik bozuk para, çok sayıda sakız, pil ve prezervatif çalındı.
Nadire BAHADİOlayın polisin bilgisine gelmesinin ardından başlatılan soruşturma neticesinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri ile Adli Şube ekipleri markete girdiği belirlenen iki şahsın bulunduğu ikametgaha önceki akşam operasyon düzenledi. Olayla bağlantısı olduğu tespit edilen Mehmet Bayram ve Müzeyyen Önen isimli iki şahıs tutuklanırken, markete girdiği tespit edilen Murat Şengül ve İlkay Dural polis tarafından aranıyor. Dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Bayram ve Önen ise polisin başlatmış olduğu soruşturma nedeni ile 3 gün poliste tutuklu kalacak.

350 paket sigara ve 4 şişe içki bulundu
Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hasan Karagil mahkemede ifade sundu. 12 Şubat 2015 tarihinde Palm Beach bölgesinde faaliyet gösteren Laguna isimli markette hırsızlık olduğu bilgisi aldıklarını ifade eden Karagil, olay yerinde yaptıkları incelemede marketin asma kilidinin kasten kırılarak içeriden 512 adet çeşitli markalarda sigara, 6 şişe içki, 500 TL değerinde bozuk para, çok sayıda sakız, pil ve prezervatifin çalınması ile ilgili soruşturma başlatıldığını kaydetti. Kamera kayıtlarının incelenmesi üzerine markete giren şahısların Murat Şengül ve İlkay Dural olduğunun belirlendiğini ifade eden Karagil, akşam saatlerinde zanlıların bulunduğu Ziya Gökalp Caddesi üzerinde bulunan bir ikametgaha operasyon düzenlendiğini kaydetti. Evin bahçesinde bulunan MU 526 plakalı aracın bagajında 284 paket sigara ve puro bulunduğunu söyleyen Karagil, evde yapılan aramada ise, aralarında kullanılmış ve boş paketlerinde bulunduğu 66 adet sigara paketi, 18 paket sakız, 52 adet pil, 4 şişe içki ve 6 paket prezervatifin bulunarak emare alındığını açıkladı.

2 kişi aranıyor
Olay ile bağlantısı olduğu belirlenen Mehmet Bayram ve Müzeyyen Önen’in tutuklandığını ifade eden Karagil, kamera kayıtlarında markete girdiği tespit edilen Murat Şengül ve İlkay Dural’ın polis tarafından arandığını kaydetti. Karagil, başlatılan soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı Mehmet Bayram ve Müzeyyen Önen’in 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Başa dön tuşu