Kıbrıs

Malı gibi kullandı

Lefkoşa’da ikamet eden zanlı Seyithan Tunç, önceki gün “Hırsızlık”, “Çek sahteleme” ve “Sahtekarlıkla para temin etme” suçlarından gözaltına alındı.
İddiaya göre, zanlı Mart 2013 tarihi içerisinde yanında çalıştırmış olduğu Ercan Nurdal’ın kendisine kullanması için verdiği araçta muhafaza ettiği çek defterinden 2 adet çek yaprağı çaldı.
Zanlı, çek yapraklarından birini adına yazıp Şeref Özsoy isimli kişiden 12 bin TL’yi sahtekarlıkla temin etti.
Zanlı, çalmış olduğu diğer çek yaprağını ise Fahrettin Asvaroğlu isimli kişiye olan 13 bin 500 TL’lik borcunu ödemek için kullandı.
Seyithan Tunç, çalışanı olan Ercan Nurdal’ın olayı fark edip polise şikayette bulunması üzerine 31 Temmuz 2013 tarihinde Ercan Havaalanı’ndan çıkış yapmak istediği esnada, tespit edilerek tutuklandı.

Suçunu itiraf etti
Zanlı Seyithan Tunç, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlı hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlının polise gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini açıkladı.
Zanlı hakkında soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine, KKTC yurttaşı bir kefilin 15 bin TL kefalet senedi imza etmesi ve haftada 2 kez en yakın polis karakoluna giderek imza atması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı