KıbrısMagazin

Mahkemede ayıldılar


Tuzla’da sarhoş kafayla tartıştıkları adamı döverek el bileğini kıran Yusuf Yarseven ve Ahmet Çatak teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Nadire BAHADİ

Tuzla’da 16 Nisan tarihinde kahvehane önünde alkol tesiri altında tartıştıkları Şahap Alevşimşek’i daha sonra dövüp el bileğinin kırılmasına neden olan Yusuf Yarseven ve Ahmet Çatak tutuklandı.Zanlılar dün “vahim zarar” suçlaması ile Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.Aleyhlerindeki polis soruşturmasının tamamlanmasının ardından teminata bağlanan zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Elleri ve ayakları ile dövdüler

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Mustafa Çebi mahkemede verdiği ifadesinde zanlı Yusuf Yarseven ve Ahmet Çatak’ın Şahap Alevşimşek ile tartışırken tekme ve yumruk vurarak sol el bileğinin kırılmasına neden olduklarını söyledi.. Çebi zanlılar aleyhindeki soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek Yusuf Yarseven ve Ahmet Çatak’ın teminata bağlanmalarını talep etti.

Yurt dışına çıkışları yasaklanan zanlılar KKTC vatandaşı 2’şer kefilin imzalayacağı 25’er bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest bırakıldı.

Başa dön tuşu