Mağusa’da “Şenlik” havası esecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Kıbrıs

Mağusa’da “Şenlik” havası esecek

“BÜTÜNLÜK İÇİNDE ÇEŞİTLİLİK; ÇEŞİTLİLİK İÇİNDE BÜTÜNLÜK”: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen DAÜ Bahar Festivali’nin 22.’si bu yıl 18 – 21 Mayıs 2016 tarihlerinde DAÜ Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan DAÜ 22. Bahar Festivali’nin teması ise “Bütünlük İçinde Çeşitlilik; Çeşitlilik İçinde Bütünlük” olarak belirlendi

HADİSE VE GRİPİN SAHNE ALACAK: DAÜ Bahar şenlikleri kapsamında bir çok konser ve söyleşi de konuklarla buluşacak. Türkiye’nin iki ünlü ismi Hadise ve Gripin festival kapsamında konser verecek

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]N[/dropcap]er yıl geleneksel hale gelen DAÜ Bahar Festivali bu yıl 22.sini düzenlemeye hazırlanıyor. Bahar Festivali boyunca müzik grupları, sanatçılar, akademisyenler, gazeteciler öğrencilere  ve konuklara farklı kültürel ve sosyal etkinlikleri takip edebilme fırsatı yaratacak.

DAÜ 22. Bahar Festivali program içeriği ile ilgili detayları dün gerçekleşen basın toplantısı ile tanıtıldı. Basın toplantısına DAÜ Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan  ve festivalde emeği geçen personelin katılıdı.


 

şenlik hadise

18 Mayıs 2016 Çarşamba günü, saat 17.00’de, Mağusa Gençlik Akademisi önünden hareket edip üniversite kampüsü içerisinde tamamlanacak olan festival yürüyüşü ile başlayacak olan festival kapsamında, 4 gün boyunca birbirinden zengin içerikli ve renkli etkinlikler yer alacak. Söyleşi, tiyatro, panel, dans, sportif aktiviteler ve çeşitli atölye çalışmalarının yer alacağı festivalde, her gece DAÜ Stadyumu’nda ünlü sanatçı ve gruplar konser vererek hem DAÜ’lüleri hem de Gazimağusa halkını coşturacaklar.

Daü Bahar Şenlikleri programı ise şöyle:

18 Mayıs: Rachid Taha konser

19 Mayıs: Ayşe Arman ile söyleşi

19-20 Mayıs: Tiyatro: Frankenstein – Kendi Canavarını Yaratmak

19 Mayıs:Gripin konser

19 Mayıs: Uykusuz karikatüristlerle söyleşi

20 Mayıs :  Hadise konseri

20 Mayıs: Evren Çolak:İçinde Mutluluk var

20 Mayıs: Saba Tümer söyleşi

21 Mayıs: Hakan Mengüç  , Seminer: Bilinçaltının yedi sırrı

21 Mayıs :Bay J ile söyleşi

21 Mayıs: Coşkun Aral: Yeryüzü Güncesi söyleşi

(şenlik hadise- gripin- ayşe arman- saba Tümer)

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar