MAGEM, Maraş’a renk katacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Kıbrıs

MAGEM, Maraş’a renk katacak

MAGEM

Proje için gerekli teminat şartlarını yerine getirecek firmalardan 15 Ağustos 2013 tarihinde sat 15.00’e kadar teklif kabul edilecek. Gazimağusa’da gençler ve toplumun yararına sportif, sanatsal, kültürel ve sosyal alanlarda tanıtıcı ve eğitici çalışmalarda bulunan ve 2007 yılından itibaren özerk yapısıyla faaliyet gösteren Mağusa Gençlik Merkezi, MAGEM Maraş ile bölgede daha çok gencin kolektif üretim olanağından faydalanmasını sağlayacak. Sakarya Bölgesi’nde Dr. Fazıl Küçük Spor Kompleksi içerisindeki MAGEM Tesisi ile aynı mimari özellikte olacak tam donanımlı tesis, Maraş bölgesinde 20 Temmuz Düğün Salonu’nun olduğu yere yapılacak ve gençlere çok yönlü bir merkez olarak hizmet verecek. Gençliği yansıtan dinamik ve çağdaş bir mimariyle tasarlanan MAGEM Maraş, 1340 metrekarelik toplam kullanım alanına sahip. Modern merkezde, zemin katta aktivite mekanları ile idari ofisler, sanat atölyesi, bilardo turnuvalarına ev sahipliği yapabilecek nitelikte Bilardo salonu, birinci katta 100 kişilik konferans salonu, müzik odası, satranç odası ve dans salonu yer alacak. Tesiste ayrıca 700 metrekarelik açık hava toplantı alanı da bulunuyor.

Kayalp: En kutsal yatırım gençlere yapılan yatırımdır
Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp yaptığı açıklamada, gençlerin kendi kendilerine yönetebildikleri, kendi yeteneklerini ifade ettikleri bağımsız bir merkeze sahip olması için geçmişte çıktıkları yolda, bugün ikinci MAGEM Tesisi ile gençlere verilen hizmetleri tam anlamıyla tüm kente yayacaklarını söyledi.
En kutsal yatırımın gençlere yapılan yatırım olduğunu her zaman söylediklerini hatırlatan Kayalp, MAGEM’in de böyle bir felsefenin ürünü olarak faaliyet gösterdiğini ifade etti. Enerji dolu, yenilikçi gençlere, enerjilerini doğru alanda harcayabilecekleri temiz bir merkez daha sunacaklarını ve onların özgür gelişimine katkı koymaya devam edeceklerini ifade eden Kayalp, “Gençlere kendilerini özgürce yöneteceği bir merkez daha armağan ediyoruz” dedi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar