Mafya usulü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

Mafya usulü

Mafya usulü

Lefkoşa sınırları içerisinde bulunan ve partilerin başkan adaylarının reklamlarının olduğu billboardlar yırtılarak veya üzerlerine boya sürülerek hasara uğratıldı.
Hiçbir parti gözetmeksizin yapılan saldırının arkasında kimin parmağı olduğu ise merak konusu. Polisin geniş çaplı operasyon başlattığı olay sonrasında Havadis’e açıklama yapan Reklamcılar Birliği (REK-BİR) Başkanı Şenol Öztunç, bu yaşanan olayın partilerin kendi aralarındaki kavga sonucu meydana geldiğini söyledi.
Öztunç, “Keşke kendi aralarındaki problemleri başka türlü çözseler” derken, bu şekilde davranan partilerin Lefkoşa’yı nasıl yöneteceklerini sorguladı.
Konu ile ilgili olarak bir başka açıklama ise APR Reklam Direktörü Fahri Uyguroğlu’ndan geldi. Uyguroğlu Havadis’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
“Biz LTB ve YSK’dan izin alarak tüm Lefkoşa’yı bu billboardlarla donattık. Tüm reklam panolarımız zarara uğratıldı. Ancak bizim dışımızdaki reklam panolarının zarar görmemiş olması düşündürücüdür. Kimseyi suçlamak istemiyorum.
Polise gerekli şikayetimizi yaptık artık iş polise kalmıştır. Böyle bir süreçte yaşanan bu olay demokrasiye hiç yakışmadı.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar