Kıbrıs

Maaş Bekleyen Memura Büyük Şok!








Türkiye'den kaynak aktarılmaması üzerine Maliye özkaynaktan maaşların %60'ını ödeme eğilimine girdi. Milletvekili ve bakan maaşlarının daha sonra ödenmesi gündemde. Başbakan Sibel Siber, kamu çalışanlarının Haziran maaşlarının bugün ödeneceğini, ödeme saati ve benzeri detayların gün içinde açıklanacağını söyledi.




Bakanlar Kurulu, Başbakan Siber başkanlığında saat 11.00’de toplandı.



Başbakan Siber toplantıya girerken basına yaptığı açıklamada, cuma günü yapılması gereken ödemelerdeki gecikme konusunda bilgiler verdi.

TC-KKTC hükümetleri arasında mali işbirliği protokolü bulunduğunu ve KKTC’nin her ay Türkiye’den kaynak aldığını hatırlatan Siber, hükümetin her ayın 15’inde Türkiye ile temasa geçtiğini, ancak bu ay hükümetin kurulma aşaması nedeniyle çok uğraştıkları halde bu sürece yetişemediklerini, paranın serbest kalmasının, prosedürdeki gecikmeler nedeniyle mümkün olmadığını hatırlattı.

Başbakan Siber, maaş ödemelerinin bugün yapılacağını belirterek, ödeme saati ilgili detayların daha sonra açıklanacağını söyledi.

Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısında halkın yaşam kalitesini yükseltecek kararlara imza atacaklarını ifade eden Siber, “maaşları yükseltme sözü veremiyoruz ama yaşam kalitesini artırma sözü veriyoruz” dedi.





Başa dön tuşu