LTB Sivrisinek Mücadelesini YoğunlaştırdI - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Kıbrıs

LTB Sivrisinek Mücadelesini YoğunlaştırdI

LTB Sivrisinek Mücadelesini YoğunlaştırdI

Lefkoşa Türk Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, belediyenin son dönemde büyük artış gösteren sivrisinek oluşumu ve buna bağlı şikayetlerin artması üzerine özellikle yoğun şikayet alan Taşkınköy, Göçmenköy ve Hamitköy başta olmak üzere tüm bölgelerde ilaçlama çalışmaları başlatıldığını bildirdi.
Açıklamada, sivrisinek popülasyonunun artmasına mayıs ayı içerisinde yağan sağanak yağmurların oluşturduğu su birikintilerinin ana etken olduğuna işaret edilerek, bazı bölümlerinin  biyolojik lavrasitle ilaçlandığı, diğerlerinin ise toprakla örtülmek suretiyle kapatıldığı kaydedildi.


TÜM BÖLGELERE ALAN İLAÇLAMASI YAPILIYOR

Çevre İlaçlama ve Mezbaha Şubesi Amiri Veteriner Hekim Erkut Özgoray, sinek probleminin geçmiş yönetim döneminde gerek maddi, gerekse de araç-ekipman sıkıntısı nedeniyle büyüdüğünü belirterek, belediye ekiplerinin sıkıntıyı giderebilme adına yoğun bir çaba sarf ettiğini söyledi.

Yaşanan sıkıntının en aza indirilmesi için bölgesel olarak alan ilaçlamasını geçici olarak sıklaştırdıklarını kaydeden Özgöray, vatandaşlara, evlerinin etrafında bulunan kap, kova, varil de dahil su biriken her türlü kaynağını kurutma veya açıkta tutmama çağrısında bulundu.

Özgöray,  vatandaşların sinek oluşumuna imkan veren su birikintilerini Alo 185 Şikayet Hattı’nı arayarak bildirmesinin çalışmalara büyük katkı yapacağını söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar