Kıbrıs

LTB, Fırın ve Pastane İmalathanelerini DenetlediLefkoşa Türk Belediyesi (LTB), halk sağlığını korumaya yönelik denetimler kapsamında çok sayıda fırın ve pastane imalathanesini denetledi.
LTB Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, LTB Zabıta Şubesi ekipleri fırın ve pastanelerde genel temizlik, personel hijyeni, makine ve araç temizliği, işyeri izin belgeleri, çalışan personelin çalışma ve sağlık karnesi denetimi yaptı.LTB ekipleri, denetimler sonucunda, kurallara ve hijyenik şartlara uymayan  işyerlerine kapatma cezası uygularken, sağlık ve hijyenik koşullara uyulmadan üretilen mamulleri toplattı. Denetimler sırasında standartlara uygun üretim yapan işyeri sahipleri ve çalışanlara teşekkür edildi.

Denetimlerin sıklaştırılarak artacağını belirten LTB yetkilileri, vatandaşların da duyarlı davranıp, bu tür şikayetleri LTB 185 şikayet hattı veya ilgili şubelere iletmesini istedi.

LTB’nin,  bir program çerçevesinde halk sağlığıyla ilgili tüm yerleri denetleyeceği ve kontrolleri düzenli olarak sürdüreceği kaydedildi.

Başa dön tuşu