LTB 1 iş yerini kapattı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Kıbrıs

LTB 1 iş yerini kapattı

LTB 1 iş yerini kapattı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), iş yerlerine yaptığı sağlık denetimleri kapsamında 154 iş yerini denetledi, 1 iş yerini kapattı ve 72 birin çeşitli nitelikte gıda maddesini topladı.

LTB Basın Şubesinden yapılan açıklamaya göre, LTB, halk sağlığını korumak ve gıda güvenliğini sağlamak amacıyla gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor.


Bu çerçevede LTB Halk Sağlığı Şubesi, İşyeri İzinlendirme ve Denetim Birimi ekipleri tarafından geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen denetimlerde 154 işyeri denetlendi.

İşyeri izni, çalışanların sağlık karneleri ve hijyenik koşulların kontrol edildiği denetimlerde, bir işyerinin faaliyeti, sağlık koşullarına uygun olmadığı gerekçesi ile durduruldu.

Denetimlerde 27 işyerine de yazılı ihbarname ile çeşitli uyarılarda bulunuldu, tarihi geçmiş, bozuk ve sağlıksız olduğu tespit edilen 72 birim çeşitli nitelikte gıda maddesi müsadere edildi.

97 YENİ İŞ YERİ İZNİ VERİLDİ

Öte yandan 97 işyerinin izin başvurusu değerlendirilip uygun bulundu ve işyeri izinleri verildi. Farklı işyerlerinde çalışan 196 kişinin sağlık karnesi hazırlandı. Gıda maddesi satışı yapan bir firmanın imha işlemi de kendi isteği üzerine ilgili ekip tarafından gerçekleştirildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar