Kıbrıs

Liselilere alkol satan markete yasal işlem


Nadire BAHADİ

Yenierenköy, Erenköy Lisesi’nde dün okul saatleri içerisinde alkol içen 3 öğrenciden 2’si alkol komasına girerek hastanelik oldu. Nefesinde yüzde 101 promil alkollü 16 yaşındaki C. G. İle yüzde 78 promil alkollü olduğu belirlenen 17 yaşındaki M.S. baygın halde bulunmalarının ardından önce İskele Sağlık Ocağı’na oradan da Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Alkol komasına giren gençler geceyi hastanede geçirirken, polis 18 yaşından küçük çocuklara alkol ve tütün ürünleri sattığı belirlenen market işletmecisi hakkında yasal işlem başlattı.
Alkol bayılttı
Erenköy Lisesi öğrencisi O. D., C.G. ve M.S.’nin boş dersi fırsat bilerek okuldan kaçtıkları, okula yakın bir marketten aldıkları alkolü içerek hastanelik oldukları öğrenildi. Okul saatleri içerisinde içtikleri alkolden sonra bayılan C.G. ve M.S.’nin ilk olarak İskele Sağlık Ocağı’na ardından da Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldıkları öğrenildi. Saat 15:30 sıralarında getirildikleri hastanede müşahede altına alınan gençlere uyuşturucu kullanımı tespiti için kan testi yapıldığı, yapılan alkol testinde de C.G.’nin yüzde 101 promil, M.S.’nin ise yüzde 78 promil alkolü olduğunun belirlendiği öğrenildi. Alkol aldıktan sonra hastanelik olan gençler tedavi edilmek üzere Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde müşahede altında tutulurken, kan testi sonuçlarının ise henüz açıklanmadığı öğrenildi.
Market işletmecisine yasal işlem
Polis olay ile ilgili soruşturma başlatırken, hem okul yönetimi hem de çevre ifadesine başvurdu. Polis ayrıca 18 yaşından küçük çocuklara alkollü içki satışı yaptığı belirlenen market işletmecisi hakkında da yasal işlem gerçekleştirdi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı