Magazin

Liseler sesleriyle yarıştı


 

 

EN İYİ SES NEZİHE TUĞRA:

 

Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında gerçekleştirilen Liseler Arası Ses Yarışması’nın birincisi Bekirpaşa Lisesi’nden Nezihe Tuğra, ikincisi Erenköy Lisesi’nden Günay Mimar, üçüncüsü Girne Necat British’ten Nisan Beyaz olurken Jüri Özel Ödülü’ne Günay Mimar layık görüldü

 

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği’nin ortaklığında 26’ncısı düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen Liseler Arası Ses Yarışması’nın birincisi Bekirpaşa Lisesi’nden Nezihe Tuğra oldu.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre 62 öğrencinin başvurduğu yarışmada ön elemelerden geçerek finalde yarışmaya hak kazanan 10 öğrenci geçtiğimiz akşam Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sahneye çıktı.

Prof  Dr. Memduh Özdemir başkanlığındaki jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda Bekirpaşa Lisesi’nden Nezihe Tuğra Birinci, Erenköy Lisesi’nden Günay Mimar ikinci, Girne Necat British’ten Nisan Beyaz üçüncü olurken, Jüri Özel Ödülü’ne Günay Mimar layık görüldü.

Program arasında ve değerlendirme öncesinde konuk sanatçılar, Banu Kunt Işık, Mağusa Müzik Band ve Soyhan Bilgeer canlı performans sergilerken, Metin Özülkü de kendisine ait 3 parça seslendirdi.

 

Dereceye girenler ödüllendirildi

Gazimağusa Belediyesi yarışmanın birincisine 4 bin, ikincisine 3 bin, üçüncüsüne ise 2 bin TL’lik para ödülü verirken, dereceye giremeyen yarışmacılara biner TL teselli ödülü verdi. Harmony Kırtasiye ise ikinciye mikrofon hediye etti. Ayrıca Telsim, yarışmanın birincisine ödül olarak İstanbul Vodafone Park’ta Freezone Stüdyo’da single kayıt yapacak ve yarışmacıların seslendireceği Kıbrıs parçalarından oluşacak CD, ülkenin tanıtımında kullanılacak.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, etkinlikte şarkıcı Metin Özülkü de hazır bulundu. Metin Özülkü jüri özel ödül verdiği öğrenciyi İstanbul’da misafir ederek ona bir beste yapacak.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, gecenin sonunda Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’a ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar’a desteklerinden dolayı plaket takdim ederken, yarışmaya destek veren kişi, kurum ve kuruluşlara da teşekkür plaketi verdi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı