Güney KıbrısKıbrıs

Limasol’a direk üstü gökdelen


Filelefteros’a göre Limasol sahil yolundaki üç katlı Debenhams Olympia, 45 katlı, yaklaşık 200 metre yüksekliğindeki bir gökdelene yer açmak için yıkılacak.

İlk 24 metre ‘boş’ olacağından, 196.6 metrelik binanın “askıya alınmış” görüneceği belirtildi. Binanın altında, yeşil alanlar ve engelli erişimine açık alanlara sahip meydanlı bir park da olacak. Planlama Bürosu, binanın yıkılması ve önerilen yeni projenin çevresel etki çalışmaları ile ilgili raporunu yetkili makama sundu.Bina başvurusu, Woolworth Properties bağlı kuruluşu Limassol Beach & Seaview Properties Ltd aracılığıyla yapıldı. Aura olarak anılacak binanın tasarımı Foster + Partners’a aitken, inşaatın 108 milyon avroya mal olacağı, mevcut binanın yıkılması için ise 500.000 avro harcanacağı tahmin ediliyor. Yıkımın, planlama izni verildikten hemen sonra başlaması ve üç ila dört ay sürmesi bekleniyor. Ayrıca inşaat ruhsatı verildikten sonra inşaatın bu yıl başlaması ve 2022 sonunda tamamlanması bekleniyor.

Aura, 2 ila 4 yatak odalı 137 daire ve 5 yatak odalı penthousedan oluşacak. Proje, CTC grubunun en son kredi yapılandırmasının bir parçasıdır ve amaç, izinler alındığında Kıbrıs Bankası’nın (Bank of Cyprus) eline geçmesidir.Başa dön tuşu