Ekonomi

Limasol Bankası yıllık genel kurulunu yaptı Kooperatif Şirketler Mukayyitliği denetim ve gözetiminde gerçekleşen Yıllık Genel Kurul, hissedarların, banka çalışanlarının ve davetlilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
Limasol Bankası’nın Bağımsız Denetim’den geçmiş 2018 yılı hesaplarını onaylatması yanında, yeni anasözleşme ve tüzük tadilatı da  26 Nisan 2019 tarihinde Banka Genel Müdürlük Kültür Salonunda gerçekleşen 2018 Yılı Yıllık Genel Kurul Toplantısında hissedarların onayına sunuldu.Kooperatif Şirketler Mukayyitliği denetim ve gözetiminde gerçekleşen Yıllık Genel Kurul, hissedarların, banka çalışanlarının ve davetlilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Divan oluşumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması  sonrasında  Limasol Bankası’nın çalışmalarını anlatan bir video gösterimi yapıldı. Gösterimin ardından Limasol Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kemaler söz alarak bir konuşma ve sunum yaptı. Kemaler yaptığı konuşmada Limasol Bankası’nın 80 yıldır toplumun ihtiyaçlarına duyarlı bankacılık anlayışı ile çalıştığını, her zaman daha iyi hizmet için de çalışmaya devam edeceğini belirtti. Yaptığı konuşmada Yönetim Kurul’u 2018 yılı icraatları ve Kurumsal Yönetim İlkeleri Uyum Raporuna  değinen Kemaler, Bankanın genel olarak geçmişten bu güne gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Sermaye güçlendirme programı kapsamında daha da büyümek ve daha çok kar elde etmek için çağrıda bulunarak hisse alarak sermayeye katkı koymaya davet eden Kemaler, ayrıca bu yıl 80. yıllarını tüm çalışan, hissedar ve müşterilerle gurur, mutluluk ve coşku ile kutladıklarını ve geçmişten geleceğe güvenle ilerlemenin haklı gururunu yaşadıklarının altını çizdi.

Limasol Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İlkin Yoğurtcuoğlu ise yaptığı konuşmasında ekonomik gelişmeler ve KKTC Bankacılık Sektörü’nün geldiği noktaya da kısaca değindikten sonra, Limasol Bankası’nın 2018 yılı mali-finansal gelişmeleri  ve performans rasyoları yanında diğer faaliyetlerini  de özetle aktararak, “Limasol Bankası ülkenin  önemli yerel finans kuruluşlarından birisidir ve gücünü köklü geçmişinden alarak geçmişten, geleceğe, güvenle müşteri odaklı çalışmalarını sürdüren Bankamız güvenli gelecek için ileriki dönemde de en iyi şekilde hizmet vermeye devam edecektir” dedi. Yoğurtcuoğlu,  Genel Kurul’un Limasol Bankası camiası için hayırlı olmasını temenni ederek, hissedarlara, müşterilere ve takım ruhuyla, özveriyle çalışan personele teşekkür ederek  konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların ardından, Dış Denetim Firması Fevzi Adanır & CO. International & Certified Public Accountants tarafından teftiş edilmiş 2018 yılı  hesapları ve  denetim raporu okundu.  Gündem maddelerinin icrasının ardından, yeni anasözleşme – tüzük ve hesap oylamasına gidilmesi ile tamamlandı ve gerek hesaplar gerekse de ana sözleşme tüzük maddeleri geçerli oyların oybirliği ile onaylandı.

 

Başa dön tuşu