BasketbolSpor

Lige heyecan katacağız

 

“BAŞARIYA AÇ BİR TAKIM YARATTIK”: Genel Menajer Hülya Özkan, “Bu sezon hedefimiz ligde kalıcı olacak bir takım yaratmaktır. Yaptığımız transferlerle başarıya aç, genç ve son topa kadar mücadele eden bir ekip yaratıyoruz. Ligin heyecan veren ve enerjisi yüksek takımı olacağız” ifadelerini kullandı

“TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”: Girne Üniversitesi Genel Menajeri Özkan, “Transferde nokta atışı yapıyoruz. Şu ana kadar Lucie Melek Bouthors, Özge Yavaş, Rachel Hollivay ve Courtney Williams’ı kadromuza kattık. Ayrıca Simay Karaman ve Bosnalı Marica Gajic ile de yola devam ediyoruz” dedi 

“8 AĞUSTOS’TA SEZONU AÇIYORUZ”: Özkan, “Hocamız İlker Gözeneli gözetiminde sezonu 8 Ağustos’ta açacağız. Çalışmalarımızı hep KKTC’de yapacağız. Bu arada Eylül sonu, Ekim başı gibi KKTC’de yapacağımız bir turnuva düzenleyeceğiz. Yabancılarımızı bu turnuvaya inşallah getirebiliriz” şeklinde konuştu

Tonguç KOTAK

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Girne Üniversitesi’nin genel menajeri Hülya Özkan, Havadis’in sorularını yanıtladı ve hedeflerini açıkladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın Türkiye Kadınlar Süper Ligi’ne yükselmesinde önemli rol oynayan, geçen sezon takımın 2’nci kaptanı olan ve aktif basketbol yaşamına son verdikten sonra Girne Üniversitesi Genel Menajeri olan Hülya Özkan ile yeni sezonda takımın hedeflerini ve transfer politikasını konuştuk.

“Başarıya aç bir takım yarattık”

Genel Menajer Hülya Özkan, “Bu sezon hedefimiz ligde kalıcı olacak bir takım yaratmaktır. Yaptığımız transferlerle başarıya aç, genç ve son topa kadar mücadele eden bir ekip yaratıyoruz. Ligin heyecan veren ve enerjisi yüksek takımı olacağız. Keyifli bir takım olduk. Enerjimizi sahaya yansıtarak terinin son damlasına kadar savaşacak bir takım olacağız. İlker Gözeneli yönetiminde savunma yapan ve hücumda da beraber oynayan oyuncularla lige renk katacağız” dedi.

 GİRNE 2

“Transfer çalışmalarımız sürüyor”

Transfer konusunda da açıklamalar yapan Girne Üniversitesi Genel Menajeri Özkan, gelecek hafta içinde yeni isimleri açıklayacaklarını belirtti.

Özkan, “Transferde nokta atışı yapıyoruz. Şu ana kadar eski oyuncumuz Lucie Melek Bouthors, BGD’den gelecek vaat eden Özge Yavaş, WNBA’den  Rachel Hollivay (Atlanta Dream) ve Courtney Williams’ı (Phoenix Mercury) kadromuza kattık. Ayrıca Simay Karaman ve Bosnalı Marica Gajic ile yola devam ediyoruz. Kadroya iki yabancı oyuncunun yanı sıra, Türkiye’den de haftaya açıklayacağımız transferlerle takviye yapacağız. KKTC’den kadroda yer alacak isimler de olacak” açıklamasını yaptı.

“Saha içinden kenara geldim”

Özkan, “Uzun yıllar basketbol oynadıktan sonra şimdi takımda genel menajer olarak yola devam ediyorum. Ben memnunum. KKTC’yi ve kurumumu çok seviyorum. Elimden geleni yaparak Girne Üniversitesi’ni Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde söz sahibi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı