Köşe Yazarları

Lider yoluna devam etti


Özellikle satırlarıma Girne 20 Temmuz Stadı çalışanlarını tebrik ederek başlamak istedim. İki gün boyunca sürekli yağan yağmura rağmen saha zemininin ülkemiz standartlarının çok üzerinde olduğunu söylemek mümkün. Bu bağlamda burada emeği geçen herkese spor camiası adına teşekkürlerimi iletmek istedim.

Lider Girne Halk Evi’nin karşılaşmanın ilk yarısı itibarıyla tek bir pozisyon dışında pozisyonunun olmaması tribünlerdeki az sayıda yer alan taraftarı mutsuz ettiği kesindir. Düzkaya takımı geçmiş haftalara nazaran daha iyi ayağa pas yapan ve daha derli toplu bir görüntü çizdi. Her ne kadar orta alandaki Serdar sakat olmasından dolayı antrenmansız oynamaya çalışsa da bu karşılaşma da Hüseyin Ermiş ile çok iyi partner olduklarını ve atakların tümünde ikisinin imzasının olması Düzkaya adına iyi olan taraf. Evet geçtiğimiz hafta hakem hataları yüzünden serzenişte bulunmaları esnasında dozajın yüksek olduğunu kaleme almıştım. Fakat bir taraftan da onların açısından bakınca bu karşılaşmada tamamen yardımcı hakemin önünde yer alan pozisyonda yardımcı hakem korner köşesini gösterirken orta hakemin penaltı noktasını göstermesi konusunda bende onların yerinde olmak istemezdim. Doğrudur  top Onur'un eline çarpmıştır fakat her çarpmaya penaltı verilmiş olsa her karşılaşmada en az 3-4 penaltı olması gerekirdi.
Girne Halk Evi kadro olarak çok iyi isimlerden oluşuyor. Fakat orta alanda ayağa pas yaparak rakip sahaya topu taşımaya çalışırken defans bloğunu ileriye çıkarmayıp alan daraltamamaları ileri de yer alan oyunculara istenilen servisleri yapamamalarına neden oluyor. Ki bu karşılaşmada Hasan Sadrazam kanımca sahanın en iyi adamı idi. Netice itibari ile lider istediğini aldı ve yoluna emin adımlarla devam ediyor.
Her iki takımın da eksiklerini fazlası ile gördüğü ve devre arasında bu noktalara gerekli takviyeleri yapacağı kanısındayım. Girne Halk Evi devre arasında orta alana alacağı bir adamla ve özellikle geride kazandığı topları uzun oynamak yerine ayağa oynaması halinde bu ligde çok rahat ve erken bir zamanda bir üst lige çıkmayı garantiler. Düzkaya takımı ise Yağış'ın askere gitmesi, Serdar'ın sakatlığı ve problemli işleri olan futbolcuların sorunlarını çözmezse forvete bir takviye yaparak orta alana da alacakları bir oyuncu ile onlarda hedeflerine ulaşacakları kanısındayım. Fakat gerekli takviyeleri yapmaması halinde sonu hiç iyi olmayacak noktalara gelmeleri mucize olmaz.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı