Kıbrıs

Lefkoşa’yı atıl lastikler süsleyecek

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), geri dönüşümlü atık malzemelerden üretilen saksıları başkentin ana caddelerindeki merkezi yerlere yerleştirmeye başladı.

Belediye basın biriminin açıklamasına göre, uzun grev ve eylem döneminin ardından ocak ayında işbaşı yapılan belediyede çalışanlar hizmetlerini sürdürüyor.

LTB Park Bahçeler ve Trafik Aydınlatma Şubesi, parklardaki, refüj ve adalardaki birikmiş işler, temizlik ve budama işlerinin yanı sıra ülke bir ilk olan  ve çeşitli geri dönüşümlü atık malzemelerinden ürettikleri saksıları Lefkoşa’nın ana caddelerindeki merkezi yerlere yerleştirmeye başladılar.

İlk olarak Başbakanlık kavşağı trafik ışıklarındaki adalara yerleştirilen saksılar estetik olarak güzel bir görüntü yaratıyor.

SAV: “ÖZVERİYLE ÇALIŞTIK YAPTIK, HALKTAN DESTEK BEKLİYORUZ”

LTB Park Bahçeler ve Trafik Aydınlatma Şubesi Amiri Ferdiye Sav, belediye çalışanlarının özverili çalışmalarıyla üretilen kent mobilyalarının tamamen geri dönüşümlü atık malzemelerden hazırlandığını ve caddelere yerleştirilmeye başlandığını söyledi.

“Belediye çalışanının haklı mücadelesi sürdürürken sokaklarda yakılan lastikleri bu kez Lefkoşa’ya kent mobilyası olarak sunduklarını” dile getiren Sav, ülkede bir ilk olan bu uygulamanın örnek olmasını da diledi.

RİMSLİ LASTİK

Ferdiye Sav, atılan araba lastiklerini toplayıp saksıları hazırladıklarını ve çiçekler ekerek halkın beğenisine sunduklarını ifade ederek, halkın da bu çalışmalarına, atılacak rimsli araç lastiklerini LTB fidanlığına getirerek katkıda bulunabileceğini açıkladı.

Sav, dünyada bu gibi geri dönüşüm malzemelerinin belediyeler tarafından şehirlere geri kazandırıldığını kaydederek, “Bizler de Lefkoşa’da bu geri dönüşüm malzemelerini kullandığımız için mutluyuz. Bu tüm şube çalışanlarımızı da motive etmiştir. Eldeki imkanlar ile atık malzemeler kullanılarak hazırlanan saksıların halkımız tarafından da takdir göreceğini umuyoruz” dedi.
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı