Lefkoşa’ya Doğa Parkı Şart

2 Haziran 2013 Pazar | 11:54
Lefkoşa’ya Doğa Parkı Şart

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu, Biyologlar Derneği (Bio-Der) yetkililerini kabul etti. Hasan Sarpten başkanlığındaki Bio-Der yetkilileri başkan Fellahoğlu’nun belediyecilik anlayışı ile derneğin bakış açısının benzerliklerinin fazla olduğunu belirterek hazırladıkları projeleri hayata geçirme adına LTB ile Bio-Der’in iş birliği içinde çalışabileceğine vurgu yaptı.

Sarpten: Lefkoşa’da doğa parkı projemiz var
Ziyarette konuşan Biyologlar Derneği Başkanı Hasan Sarpten, Fellahoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyerek derneğin projeleriyle ilgili bilgi verdi. Sarpten, LTB’nin ortaya koyduğu Avrupalı başkent vizyonunun takipçisi olduklarını ve sivil toplum örgütleriyle diyalog halinde bir kentin yönetiminin sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Sarpten dernek olarak, bu yönetim anlayışının emarelerini başkan Fellahoğlu’nda görmekten büyük onur duyduklarını ifade etti. Kuruluş amaçlarının özelde Lefkoşa’ya genelde KKTC’ye bir doğa parkı kazandırmak olduğunu söyleyen Sarpten konuyla ilgili çalışmalarının olduğunu ve bunu genişleterek devam etmek istediklerini kaydetti. Bu çerçevede Kanlı Dere’nin Lefkoşa’nın çok önemli bir değeri olduğunu söyleyen Sarpten, doğa parkı projesiyle bu bölgeyi Lefkoşa’ya kazandırabileceklerinin altını çizdi. Sarpten ayrıca ağaçlandırma çalışması da yaptıkları Hafız Cemal Lokman Hekim Sokak’ta, dereye paralel uzanan arazinin kullanımının derneklerine verilmesi talebinde bulunarak başkan Fellahoğlu’ndan ve belediye meclis üyelerinden konuyu gündeme almaları talebinde bulundu.

Fellahoğlu: Paylaşımcı, katılımcı ve kolektif
LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu ise derneğin LTB’yi ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek teşekkür etti. Fellahoğlu ziyarette yaptığı konuşmada yönetim anlayışının ortada olduğunu söyleyerek paylaşımcı katılımcı ve kolektif bir yönetim anlayışının en doğru sonuçları vereceğine inandığını belirtti. Fellahoğlu, göreve geldiği ilk günden beri belediye bünyesinde oluşturulan Sağlık ve Çevre Komitesi ile birlikte çalışan Biyologlar Derneği ve Tabipler Birliği’nin çevre konusunda çözümler üretmesini desteklediğini vurguladı. Bu çalışma anlayışının devam edeceğini söyleyen Fellahoğlu, bu anlayışla daha iyi noktalara gelinebileceğine de değindi…
Fellahoğlu, LTB çalışanlarının, sivil toplum örgütlerinin ve Lefkoşa’da yaşayanların katkılarıyla LTB’yi hak ettiği noktaya getirerek Avrupa standartlarında bir başkent oluşturmanın temel hedefleri olduğunu kaydetti. Her ne pahasına olursa olsun hizmetlerin aratacağını, sürekli ve istikrarlı olacağının söyleyen Fellahoğlu, Lefkoşa halkı için her geçen gün daha kaliteli bir hizmet anlayışı hedeflediklerini sözlerine ekledi.