Lefkoşalının onurunu kurtarma seçimi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Kıbrıs

Lefkoşalının onurunu kurtarma seçimi

Lefkoşalının onurunu kurtarma seçimi

CTP-BG LTB Başkan adayı Kadri Fellahoğlu, bugün, Dev-İş'i ziyaret etti.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, Fellahoğlu ziyarette yaptığı konuşmada arkadaşlarıyla birlikte Dev-İş'te olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Her zaman demokrasi, barış ve Kıbrıs'ta çözüm için birlikte mücadele verdik. Umarım ki bu mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir" dedi.


LTB'nin çok kötü yönetilerek büyük bir zorluk içerisine düşürüldüğünü savunan Fellahoğlu, kendilerinin 14 aylık bu kısa süreyi Lefkoşa'yı normalleştirme dönemi olarak gördüklerini söyledi.

Göreve geldiklerinde çalışanlarla sosyal diyalog kurarak belediyenin tüm gerçeklerini ortaya koyacaklarını dile getiren Fellahoğlu, bugüne kadar LTB'ye yapılan kötülüklere takılıp kalmadan neler yapacağına bakacağını söyledi. Bugün çalışanların üç maaşını almadığını, Lefkoşalı’nın basit ama en önemli temel hizmetlerini alamadıklarının bilincinde olduğunu belirten Fellahoğlu, “Bu kısa sürede bunları nasıl yapacağımıza odaklanarak çalışacağız” dedi.

Lefkoşa'nın bugün hem fakirleştirildiğini hem de kirletildiğini ileri süren Fellahoğlu, Lefkoşa'nın bu halinden sorumlu olan partilerin belli olduğunu ve bu partilerin 14 aylık seçim için aday çıkartmamaları ve halktan özür dilemeleri gerektiğini savundu.

Fellahoğlu, "Ben Lefkoşa'da yaşayan bir Lefkoşalı olarak Lefkoşa'yı ve Lefkoşalıyı bu hallere düşüren UBP ve DP'yi asla affetmeyeceğim" dedi.

“BU SEÇİM LEFKOŞALI’NIN ONURUNU KURTARMA SEÇİMİDİR”

Hükümet ile işbirliği yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde belediye meclisi kararı olmaksızın özel bir şirketten 10 milyon sterlin borçlanıldığını iddia eden Fellahoğlu, "Bir anda meclis kararı olmadan belediye 30 milyon TL borç altına sokulmuştur" dedi.

Bu seçimin normal bir seçim olmadığını yineleyen Fellahoğlu, "Bu seçim Lefkoşalı’nın onur seçimidir. Lefkoşa’ya sahip çıkma seçimidir, bu seçim LTB'yi bu durumlara düşürenlerle bu durumdan kurtarmaya soyunmuş kişiler arasında geçecek olan bir seçimdir" dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar