Magazin

Lefke’de “Serap” misali konser


SEVİLEN ŞARKILARA HAYAT VERDİLER:
Lefke’nin “45. Kurtuluş Şenlikleri” sahnesinde Serap Sonerler Sayar ve orkestrasını ağırlayarak birbirinden güzel şarkılarla tam bir şenlik havası yaşadı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke’nin “45. Kurtuluş Şenlikleri” nedeni ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen şenliklerde önceki akşam ülkemizin çeşitli yerlerinde sahne alan Serap Sonerler Sayar ve orkestrası konser verdi. Sunuculuğunu Hatice Özkan Sevindi’nin yaptığı gecede Mustafa Aksaç, Aslan Coşar, Ali Kılınç, Hüseyin Ballı, Gökhan ve Hasibe Aksaç’tan oluşan orkestrası ile Serap Sonerler Sayar sevilen pek çok parçayı seslendirdi.

 

Orkestra eşliğinde sahne alan Serap Sonerler Sayar, “Seninle Başım Dertte”, “Begonvil”, “Dilek Taşı”, “Alışmak Sevmekten Daha Zor”, “Affetmem Asla Seni”, “Son Mektup”, “Son Bakış”, “Sultan-ı Yegâh”, “Mor Menekşe”, “Senden Başka Kimsem Yok”, “Deli Kanlım”, “Kim Bu Gözlerindeki Yabancı”, “Yalan Dünya”, “Sevemedim Karagözlüm”, “Süheyla” ve hareketli türkülerle konserini tamamladı.

Sanatçı repertuarındaki parçalara ek olarak izleyenlerden gelen istek parçaları da seslendirdi.  Gece sonunda, sanatçının seslendirdiği oyun havalarında izleyenler de oynayarak eşlik ettiler. Konserden sonra Lefke Belediye Meclis üyesi Naciye Özesat, sanatçıya çiçek ve teşekkür belgesi verirken grup elemanlarına teşekkür belgelerini verdi.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı