BasketbolSpor

LAÜ’ye 3. yabancı

Lefke Avrupa Üniversitesi erkek basketbol takımı ABD’li oyun kurucuyu KKTC’ye getirdi


DJ BALENTINE 25 YAŞINDA

ABD Kolej Ligi 1 ekiplerinden Evansille Üniversitesi’nde oynayan 25 yaşında 1,90 boyundaki Balentine okul tarihinin en skorer oyuncusu durumunda.

Tonguç KOTAK

Lefke Avrupa Üniversitesi erkek basketbol takımı üçüncü yabancısı ABD’li oyun kurucu DJ Balentine’ı önceki gün KKTC’ye getirdi.
Kadrosunda Sırp oyuncular Luka Pajkovic ve Rajko Kljajevic’i bulunduran mavi beyazlılar ABD’li oyun kurucusu Balentine ile yabancı sayısı üçe yükseldi.

Okulunun en iyisi

Lefke Avrupa Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Mustafa Üstünel ile birlikte pazar akşamı KKTC’ye gelen BJ Balentine’ın statistikleri de çok olumlu.
Mavi beyazlıların deneyimli koçu Orhun Mevlit tarafından da beğenilen Balentine, Basketbol Şube Sorumlusu Mustafa Üstünel ile birlikte KKTC’ye geldi ve takım ile ilk idmanına bugün çıkacak.
Bakalım Lefke Avrupa Üniversitesi 2 yabancı ile oynamak zorunda kaldığı ligde hangi iki ismi tercih edeceği merak konusu.

Okulunun yıldızı

ABD Kolej Ligi 1 ekiplerinden Evansille Üniversitesi’nde oynayan 25 yaşında 1,90 boyundaki şutör/oyun kurucu Balentine okul tarihinin en skorer oyuncusu durumunda.


Başa dön tuşu