BasketbolSpor

LAÜ’nün hedefi büyük


YENİLENEN KADRO:

Mavi beyazlılar transferde Girne Üniversitesi’nden Hamit’i ve Mapfree’den Mustafa’yı kadrosuna kattı. LAÜ ayrıca, eski oyuncusu Adnan’ı da basketbola tekrar kazandırırken, Yakın Doğu Üniversitesi’nden Arif’i almak üzere yoğun çalışmalar sürdürüyor

 

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke Avrupa Üniversitesi erkek basketbol takımı, 2018-19 sezonun ilk çalışmasını kendi tesisleri olan LAÜ Dr. Fazıl Küçük Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

Üstünel ve Mevlit dönemi

Yeni basketbol yönetimi oluşturan LAÜ, Basketbol Şube Sorumlusu olarak Mustafa Üstünel’i sorumluluğa getirdi.

LAÜ’de, bir yıl aradan sonra, takımın başına Orhun Mevlit getirildi. LAÜ, bu yıl Play-Off’u zorlayan, hatta final oynayan bir takım yaratma niyetinde.

Geçen yılki kadrodan Doğukan ve Berk’in bulunduğu takıma, Girne Üniversitesi’nden Hamit’i, Mapfree’den Mustafa’yı katan mavi beyazlılar, eski oyuncusu Adnan’ı da basketbola geri döndürdü.

Yakın Doğu Üniversitesi’nden genç yetenek Arif’i almak için yoğun çalışmalar sürdüren LAÜ, bu oyuncuyu da kadrosuna katmak istiyor. Yabancı oyuncu konusunda herhangi bir çalışma yapmayan LAÜ, Basketbol Federasyonunun son kararını bekliyor.

 

Mevlit: Yeniden eve dönmek güzel

Koç Orhun Mevlit, “yeniden evimde olmak benim için çok güzel” diyerek, 25 yıla yakın bir süredir basketbol sektörünün içinde olan bir insan olarak, Lefke camiasının yeniden bir parçası olmanın kendisini heyecanlandırdığını aktardı. Mevlit açıklamasına şöyle devam etti: “ Lefke camiasının bir parçası olmak, bana onur ve gurur veriyor. Herkesin keyif duyacağı, izlemekten zevk alacağı değerleri olan bir takım oluşturmak için, yönetimin Üstün gayreti ile birlikte çalışıyoruz. Bu yıl da çok rahatlıkla söyleyebilirim ki; basketbol Lefke’de izlenir.” dedi.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı