BasketbolSpor

LAÜ’den, Girne’ye geçit yok: 75-67

ÜÇ YABANCIDAN 59 SAYI:

Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Ligi’nin 6. haftasında Lefke Avrupa Üniversitesi konuk ettiği Girne Üniversitesi’ni 75-67 mağlup ederken yabancılarından 59 sayılık verim aldı. Lawson 26, Douglas 17 ve Peter 16 sayı ile maçın kazanılmasında önemli rol oynadılar

Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Ligi’nin 6. haftasında Lefke Avrupa Üniversitesi, konuk ettiği Girne Üniversitesi’ni 75-67 mağlup etti. LAÜ Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk periyodu başa baş geçerken ev sahibi ekip bu bölümü 25-22 önde geçti. İkinci periyotta daha iyi organize olan LAÜ farkı açarak devreyi de 10 sayı farkla 45-35 önde kapadı. Karşılaşmanın ikinci yarısına da etkili başlayan mor beyazlılar, Girne’nin yaklaşmasına izin vermeyerek üçüncü periyodu 65-52 ile üstün noktaladı. Maçın son bölümünde ise Girne Üniversitesi, Smith’in gayretleri ile farkı kapatmaya çalışıysa da LAÜ maçı 75-67 kazanarak ligde iki maç aranın ardından galibiyet elde etti. LAÜ, karşılaşma boyunca yabancılarından 59 sayılık verim aldı. Lawson 26, Douglas 17 ve Peter 16 sayı ile maçın kazanılmasında önemli rol oynadılar.

Mapfree’nin konuğu YDÜ

Kıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Ligi’nde 6.hafta bu akşam oynanacak tek maçla tamamlanacak. Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda saat 19.00’da Mapfree’nin konuğu lider Yakın Doğu Üniversitesi olacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı