Köşe Yazarları

LAÜ kazandı ama ?

Bir maçın düşünün Girne Amerikan Üniversitesi 39 dakika rakibi LAÜ’yü yenmek için çaba harcasın, rakip de maçın dörtte üçünde boş toplar atsın ama son anlarda o ana kadar maçı iyi götüren hakemler bir anda maçın önüne geçsin. Çalınan bazı fauller maçın dengesini bozdu. İki taraf da kazanmak için tüm güçlerini ortaya koydu LAÜ güç bela kazanırken yabancılarından çok az katkı alabildi. Berk ve Kemal ilk yarıda 18 üç sayılık atışın 3 tanesini sokan takımlarını arka arkaya attıkları basketlerle ipten aldılar. Koskoca LAÜ 30 üç sayılık denemenin 10’unu soktu. İlk yarıda savunması tel tel döküldü. İkinci yarı toparladılar. Arkan hoca, Lawson, Nemanja ve hasta hasta oynayan Douglas’la artık konuşması şart. Doğukan ise sadece 10 asistle maça katkı verdi. Bu da LAÜ açısından dikkat çekti. Ama LAÜ Rektörü ve yardımcılarının yanı sıra seyircisi takımları için Leke’den gelmeleri de güzel bir olay. Ama LAÜ kazandı ancak oynanan oyundan Arkan hoca memnun mu o da ayrı bir konu.

Girne Amerikan Üniversitesi dar kadrosuna rağmen şampiyonluk adayına zor anlar yaşattı. Kadri hoca dersine iyi çalışarak geldi.Rakip karşısında cesurca oynadılar. Alpay maçı double-double yaparak bitirdi. Kimani lider gibi oynadı. Glomazıc de attığı kritik sayılar ve aldığı ribauntlarla takıma katkı verirken, Emre’nin oyunu da GAÜ’nün lehine oldu. Evet son anlarda çalınan düdüklerle bir anda maç ellerinden uçup gitti ama bu takım cesaretle iyi işler yapıyor. Kendinden büyük bütçeli takımlara kök söktürüyor. Artık GAÜ yönetimi de gelecek sezon için düğmeye bassın bi zahmet.

Hakemler için zaman zaman eleştiri yaparım MHK kızar ama kusura bakmasınlar ama dün akşam son anlarda çalınan düdükler de çok ama çok can yaktı.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı