Köşe Yazarları

Lapta, zevkten 4 köşe

 

Sahaları “sözde” Devlet Baba tarafından bakıma, ancak daha sonra da bakım işi “askıya” alınınca, her maçını deplasmanda oynamaya mahkum edilen ve adeta “Göçebe Kuşlara” dönen Lapta, Girne 20 Temmuz Stadı’nda Gençler Birliği ile oynadığı karşılaşmada, Erdoğan, Cevdet(2) ve Kemal Göktaş’ın attığı gollerle rakibini 4-0’lık skorla bozguna uğrattı.
Gençler Birliği karşılaşmaya süratli girdi ve oyunu rakip sahaya yığarak Abdullah, Görkem ve tecrübeli Ertan ile gol kovalamaya başladı. Ancak ikinci bölge oyuncuları ceza alanı civarında gereken desteği veremeyip gol yolları üretemeyince, bu oyuncular da gol pozisyonu bulamadı ve yaratamadı. Hem de görüntü olarak G. Birliği’nin, topu en fazla ayağında tutan takım konumunda olduğu bir süreçte.
Buna mukabil oyun “disiplinini” elden bırakmayan Lapta, orta sahayı kalabalık tutup, Erdoğan ve desteğindeki Cevdet’e atılan uzun toplarla sonuca gitmek istedi. Bu arada ikinci bölge oyuncularının ileride çoğalıp, bu oyuncuları desteklemesi, Lapta’nın, Gençler Birliği ceza sahasında gol pozisyonu yaratmasına neden oldu. Nitekim, Cevdet’in getirip Erdoğan’ın attığı. Erdoğan’ın getirip Cevdet’in rakip ağlara bıraktığı iki gol, bu oyun disiplini içerisinde ortaya çıktı.
Takımlar ikinci devreyi, aynı oyun anlayışı içerisinde sürdürdü. Bir farkla. Bu devrede Gençler Birliği gol pozisyonu bulmaya başladı. Ancak Ertan ve Abdullah Kaya devre başında mutlak iki golü heba edince, kader ağlarını örmeye başladı. Sonuçta, dün kazanmayı en çok isteyen, bu uğurda büyük mücadele veren ve takım disiplinini maç boyunca elden bırakmayan Lapta, ilk devredeki 2-0’lık skorun üstüne Kemal Göktaş ve genç Cevdet’in ikinci devrede attığı golü de ilave etti ve maçı 4-0 kazandı. Karşılaşmayı bileğinin hakkı ile kazanan Lapta’ya mukabil, Mustafa Piro’nun talebeleri, hocalarının kariyerine uymayan bir oyun sergiledi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı