Lapta ve Kemer Kardeş Şehir Oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Lapta ve Kemer Kardeş Şehir Oldu

Lapta ve Kemer Kardeş Şehir Oldu

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Binası’nda (KTBB) yapılan imza töreninde, anlaşmaya imza koyan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy yanında, KTBB ve Güzelyurt  Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve iki belediyenin meclis üyeleri hazır bulundu.İmzalanan anlaşma gereği “belediyeler ekonomik, kültürel, sanatsal, spor ve sosyal alanlarda işbirliği yapacak; iki bölgedeki ticaret, eğitim ve sağlık kuruluşları arasında ilişki kurulacak; işbirliğine engel olan formaliteler kolaylaştırılacak.”

NAMSOY: “ORTAK ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK”


Lapta Belediye Başkanı Fuat Namsoy,  imza töreninde yaptığı konuşmada, kardeş şehir olmak için çalışmaların uzun zamandır devam ettiğini dile getirerek, bu sürece katkı koyan belediye meclis üyelerine ve KKTC Antalya Temsilcisi Münir Erer Korman’a teşekkür etti.

Namsoy, Kemer’in Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olduğuna vurgu yaparak, Lapta’nın da adada turizmin ilk başladığı bölgelerden olduğunu kaydetti.

Önümüzdeki dönemde, kültür ve turizm alanlarında iki belediyenin ortak etkinlikler düzenleyeceğini ifade eden Namsoy, Lapta’daki turistik faaliyetleri artırmak için Kemer Belediyesi’nin turizm alanındaki bilgilerinden yararlanacaklarını dile getirdi.

GÜL: “İKİ BÖLGENİN DE GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNACAK”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ise imzalanan anlaşmanın önemine vurgu yaparak, kardeş şehir olmanın iki bölgenin de gelişimine katkıda bulunacağını belirtti.

Konuşmasına Kemer’in tarihinden ve şimdiki durumundan bahsederek devam eden Gül, kendi bölgelerindeki turistik faaliyeti artırmayı hedeflediklerini anlattı.

Gül, kardeş şehir olmanın iki bölgenin turistik faaliyetlerine katkıda bulunacağını dile getirerek, Fuat Namsoy ve belediye meclis üyelerini 16-18 Haziran tarihlerinde Kemer’de düzenlenecek Altın Nar Kültür Sanat Festivali’ne davet etti.

Kendilerinin de Haziran ayında Lapta’da düzenlenecek turizm festivaline katılmak istediklerini dile getiren Mustafa Gül, kardeş şehir olmanın iki belediyeye de katkı sağlayacağını söyledi.

ÖZÇINAR: “ÖRNEK OLMASINI TEMENNİ EDERİZ”

KTTB ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ise,  birlik olarak kardeş şehir uygulamalarını geliştirmeye çalıştıklarını kaydederek, Lapta ile Kemer Belediyesi arasında imzalanan anlaşmanın diğer belediyelere örnek olması temennisini dile getirdi.

“Kardeş Şehir” uygulamasının belediyeler arasında bilgi ve deneyim paylaşımına dayandığını belirten Özçınar, iki belediyenin özellikle turizm sektörü konusunda birbirlerine katacağı çok şey olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından belediyeler arasında plaket ve hediye takdimi yapıldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar