Spor

Kulaçlar havuzda bireysel atıldı






KKTC Su Sporları Federasyonu pandemi nedeniyle ara verilen yüzme yarışlarına hafta sonu yeniden devam etti. Takvimde yer alan “Yıldızlar Bireysel Yüzme Şampiyonası” iki gün boyunda Lefkoşa Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti.




Virüs salgını nedeniyle ailelerin havuza alınmadığı Yıldızlar Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda tüm sporculara yarışlar dışında maske takma zorunluluğu kondu.



Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Yüzme Kulübü’nün 147 sporcu, Ares Spor Kulübü’nün 103 sporcu, Bluefin Yüzme Kulübü’nün 88 sporcu, Güçver Su Sporları Kulübü’nün 48 sporcu, Karabetça Spor Kulübü’nün 34 sporcu, Levent Spor Yüzme Kulübü’nün 32 sporcu, Fast Frogs Spor Kulübü’nün 30 sporcu, Tüfekçi Spor Kulübü’nün 28 sporcu, Marlin Spor Kulübü’nün 11 sporcu, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 8 sporcu, Sharks Yüzme Kulübü’nün 3 sporcu ve ferdi olarak da 8 sporcu olmak üzere toplam 540 sporcunun katıldığı Yıldızlar Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda 4 rekor kırıldı.

 

REKOR KIRAN SPORCULAR ŞÖYLE:

Erkekler 200m.Serbest

Hüseyin Hasan Çakır (YDÜ)         2:12.23                 KKTC Kısa Kulvar 13 Yaş Rekoru

Erkekler 200m.Sırtüstü

Hasan Sonder (Bluefin)                                03:07.13               KKTC Kısa Kulvar 11 Yaş Rekoru

Kızlar 50m.Serbest

Özgül Çetin (YDÜ)                           29.02                     KKTC Kısa Kulvar 13-14 Yaş Rekoru

Kızlar 200m.Serbest

Özgül Çetin (YDÜ)                           02:13.85               KKTC Kısa Kulvar Rekoru

 

MADALYA ALAN SPORCULAR ŞÖYLE:

Erkekler, 50m Serbest – 11 yaş

1.Deniz Bender                                YDÜ       32,76

2.Boran Bora                     YDÜ       33,60

3.Ahmet Ömerağa          YDÜ       36,80

 

Erkekler, 50m Serbest – 12 yaş

1.Hasan Karataç               YDÜ       32,56

2.Kayel Azer Baycan       YDÜ       32,68

3.Ilgar Hıfzıoğlu                YDÜ       33,88

 

Erkekler, 50m Serbest – 13 yaş

1.Hüseyin Çakır                                YDÜ       27,22

2.Bartu Kaşif                      Ares      27,82

3.Arda Cengizer                               Marlin   30,37

 

Erkekler, 50m Serbest – 14 yaş

1.Sarp Işçi                           YDÜ                       27,48

2.Hüseyin Kartal              Bluefin                 28,56

3.Ege Arda Akyürek       Ares                      32,23

 

Kızlar, 50m Serbest – 11 yaş

1.Deniz Şan                        YDÜ                       32,69

2.Gülsen Balcı                   YDÜ                       34,97

3.Jasmin Simavi                               Fast Frogs           35,11

 

Kızlar, 50m Serbest – 12 yaş

1.Meryem Kayıpoğlu     Levent                  35,07

2.Lila Kule                           YDÜ                       36,50

3.İdil Su Yeşilyurt             Fast Frogs           36,67

 

Kızlar, 50m Serbest – 13 yaş

1.Özgül Çetin                    YDÜ                       29,02

2.Nilay Vurana                  Marlin                   36,48

3.Buse Çiftçi                      Tüfekçi                 40,41

 

Kızlar, 50m Serbest – 14 yaş

1.Lidya Karakuş                                YDÜ                       28,85

2.Nerin Baycan                 YDÜ                       30,36

3.Beren Çakır                    YDÜ                       31,79

 

Erkekler, 100m Sırtüstü – 11 yaş

1.Mehmet A.Özçevik    YDÜ                       1:34.80

2.Grigori Yakush              YDÜ                       1:39.42

3.Demir Kıralp                   Bluefin                 1:42.47

 

Erkekler, 100m Sırtüstü – 12 yaş

1.Semih T. Çiner              Levent                  1:49.47

2.Hasan Dolmacı              YDÜ                       1:54.17

 

Erkekler, 100m Sırtüstü – 13 yaş

1.Demir Kızılduman        Bluefin                 1:26.67

2.Ayer Alçıcı                       Ares                      1:30.15

3.Tolgu Galip Özyolaç    Ares                      1:39.25

 

Erkekler, 100m Sırtüstü – 14 yaş

1.Hüseyin Kartal              Bluefin                 1:17.41

2.Teyfik Öztümen           Ares                      1:29.54

3.Sinan Esendal                               Bluefin                 1:30.14

 

Kızlar, 100m Sırtüstü – 11 yaş

1.Ela Erdil                            Ares                      1:46.81

2.Celine Düzen                 Bluefin                 1:59.31

3.Havva E.Hacıoğulları   Ares                      2:00.89

 

Kızlar, 100m Sırtüstü – 12 yaş

1.Alara Özden                   YDÜ                       1:24.56

2.Şimal T. Çiner                Levent                  1:46.15

3.Işıl Mutalip                     Bluefin                 1:55.15

 

Kızlar, 100m Sırtüstü – 13 yaş

1.Nilay Vurana                  Marlin                   1:37.39

2.Aydın Tunç                     YDÜ                       2:00.70

3.Pembenaz Aktu           Güçver                 2:07.53

 

Kızlar, 100m Sırtüstü – 14 yaş

1.Nehir Kartal                   Bluefin                 1:31.45

2.Derem Çavuşoğlu        Ares                      1:51.46

3.Seray Aysal                    Güçver                 1:57.16

 

Erkekler, 200m Kurbağalama – 11 yaş

1.Hasan Sonder                               Bluefin                 3:32.41

2.Barkan Cem Aykut      YDÜ                       3:51.91

3.Sarp Soygür                   Ares                      3:52.37

 

Erkekler, 200m Kurbağalama – 12 yaş

1.Ediz Yeşilkuşak              YDÜ                       3:20.75

2.Bartu Şadın                    Karabetça           4:03.30

3.Çağkan Çakır                  UKÜ                      4:20.32

 

Erkekler, 200m Kurbağalama – 13 yaş

1.Ayer Alçıcı                       Ares                      4:03.49

2.Celal Efe Turac              YDÜ                       4:27.56

3.Sayman Demirciler      YDÜ                       4:29.30

 

Erkekler, 200m Kurbağalama – 14 yaş

  1. Cevdet Minalay Bluefin 3:36.80
  2. Boran İnce Güçver 3:38.60
  3. Ahmet Otkay Güçver 4:27.81

 

Kızlar, 200m Kurbağalama – 11 yaş

1.Ayten Kofalı                   Ares                      4:20.80

 

Kızlar, 200m Kurbağalama – 12 yaş

1.Eliz Yeşilkuşak                               YDÜ                       3:08.18

 

Kızlar, 200m Kurbağalama – 13 yaş

1.Kardelen Demirkıran  Ares                      3:36.96

2.Öykü Kaya                      Güçver                 3:48.83

 

Kızlar, 200m Kurbağalama – 14 yaş

1.Cihan Keskinoğlu         Ares                      3:19.76

2.Ada Aypar                      Güçver                 4:35.65

 

Kızlar, 100m Karışık – 11 yaş

1.Deniz Şan                        YDÜ                       1:27.09

2.Gülsen Balcı                   YDÜ                       1:31.06

3.Su Baykal                        YDÜ                       1:37.62

 

Kızlar, 100m Karışık – 12 yaş

1.Alara Özden                   YDÜ                       1:28.42

2.Talya Mear                     Levent                 1:37.13

3.Selin Mehrübeoğlu     Tüfekçi                 1:45.80

 

Kızlar, 100m Karışık – 13 yaş

1.Öykü Kaya                      Güçver                 1:42.00

2.Tülay Çavuşoğlu           Bluefin                 1:43.06

3.Pembenaz Aktu           Güçver                 1:55.83

 

Kızlar, 100m Karışık – 14 yaş

1.Beren Çakır                    YDÜ                       1:18.20

2.Serra Soydan                 Bluefin                 1:28.44

3.Ada Aypar                      Güçver                 1:53.42

 

Erkekler, 100m Karışık – 11 yaş

1.Deniz Bender                                YDÜ                       1:23.68

2.Boran Bora                     YDÜ                       1:34.91

3.Grigori Yakush              YDÜ                       1:41.67

 

Erkekler, 100m Karışık – 12 yaş

1.Kayel Azer Baycan       YDÜ                       1:22.05

2.Ediz Yeşilkuşak              YDÜ                       1:27.71

3.Hasan Karataç               YDÜ                       1:28.08

 

Erkekler, 100m Karışık – 13 yaş

1.Hüseyin Çakır                                YDÜ                       1:10.49

2.Bartu Kaşif                      Ares                      1:10.96

3.Yaroslav Fahri Hovar   YDÜ                       1:12.42

 

Erkekler, 100m Karışık – 14 yaş

1.Orbay Kanioğlu             Bluefin                 1:23.07

2.Ege Arda Akyürek       Ares                      1:24.48

3.Boran İnce                      Güçver                 1:33.29

 

Kızlar, 50m Kurbağalama – 11 yaş

1.Jasmin Simavi                               Fast Frogs           45,27

2.Havva E.Hacıoğulları   Ares                      57,62

3.Ayleen Düzen                               Bluefin                 1:02.17

 

Kızlar, 50m Kurbağalama – 12 yaş

1.Meryem Kayıpoğlu     Levent                 42,09

2.Eylül Kılıç                         Fast Frogs           44,77

3.Lila Kule                           YDÜ                       46,32

 

Kızlar, 50m Kurbağalama – 13 yaş

1.Buse Çiftçi                      Tüfekçi                 45,43

2.Kardelen Demirkıran  Ares                      45,56

3.Havva Güçver                               Güçver                 55,09

 

Kızlar, 50m Kurbağalama – 14 yaş

1.Cihan Keskinoğlu         Ares                      41,58

2.Serra Soydan                 Bluefin                 43,14

3.Ezgi Toprak                     Ares                      52,27

 

Erkekler, 50m Kurbağalama – 11 yaş

1.Hasan Sonder                               Bluefin                 42,92

2.Ahmet Ömerağa          YDÜ                       46,58

3.Barkan Cem Aykut      YDÜ                       47,04

 

Erkekler, 50m Kurbağalama – 12 yaş

1.Mehmet Erden            Ares                      51,23

2.Semih T. Çiner              Levent                 52,76

2.Çağkan Çakır                  UKÜ                      52,76

 

Erkekler, 50m Kurbağalama – 13 yaş

1.Yaroslav Fahri Hovar   YDÜ                       35,83

2.Arda Parlak                    Tüfekçi                 48,28

3.Celal Efe Turac              YDÜ                       53,42

 

Erkekler, 50m Kurbağalama – 14 yaş

1.Cevdet Minalay            Bluefin                 41,15

2.Tolunay Tülücü             Tüfekçi                 42,98

3.Arel Zekai                       Fast Frogs           54,21

 

Kızlar, 100m Kelebek – 12 yaş

1.Eylül Aypar                     Güçver                 1:30.98

 

Kızlar, 100m Kelebek – 14 yaş

1.Lidya Karakuş                                YDÜ                       1:07.06

2.Nerin Baycan                 YDÜ                       1:17.24

 

Erkekler, 100m Kelebek – 12 yaş

1.Mehmet A. Ulualp      Levent                 1:43.74

 

Erkekler, 100m Kelebek – 13 yaş

1.Arda Cengizer                               Marlin                  1:19.19

2.Aral Erönde                    Bluefin                 1:45.72

3.Ada Çağansoy                               Levent                 1:50.02

 

Erkekler, 100m Kelebek – 14 yaş

1.Enes Kansız                    YDÜ                       1:04.79

2.Orbay Kanioğlu             Bluefin                 1:31.57

 

Kızlar, 50m Kelebek – 11 yaş

1.İdayla Adil                       Marlin S.C.          41,71

2.Alara Karahoca             Karabetça           56,43

3.Ayten Kofalı                   Ares                      58,15

 

Kızlar, 50m Kelebek – 12 yaş

1.Talya Mear                     Levent                 44,41

2.Eylül Aypar                     Güçver                 53,27

 

Kızlar, 50m Kelebek – 13 yaş

1.Özgül Çetin                    YDÜ                       30,95

2.Öykü Kaya                      Güçver                 44,13

 

Kızlar, 50m Kelebek – 14 yaş

1.Lidya Karakuş                                YDÜ                       30,23

2.Nerin Baycan                 YDÜ                       31,96

3.Cihan Keskinoğlu         Ares                      44,55

 

Erkekler, 50m Kelebek – 11 yaş

1.Deniz Bender                                YDÜ                       35,85

2.Boran Bora                     YDÜ                       39,50

3.Grigori Yakush              YDÜ                       45,51

 

Erkekler, 50m Kelebek – 12 yaş

1.Bartu Şadın                    Karabetça           42,46

2.Mehmet A. Ulualp      Levent                 44,99

 

Erkekler, 50m Kelebek – 13 yaş

1.Bartu Kaşif                      Ares                      31,49

2.Arda Cengizer                               Marlin                  33,47

3.Aral Erönde                    Bluefin                 40,54

 

Erkekler, 50m Kelebek – 14 yaş

1.Enes Kansız                    YDÜ                       28,95

2.Orbay Kanioğlu             Bluefin                 35,29

 

Kızlar, 100m Serbest – 11 yaş

1.Deniz Şan                        YDÜ                       1:15.62

2.Gülsen Balcı                   YDÜ                       1:20.93

3.Jasmin Simavi                               Fast Frogs           1:22.13

 

Kızlar, 100m Serbest – 12 yaş

1.Eliz Yeşilkuşak                               YDÜ                       1:14.67

2.Lila Kule                           YDÜ                       1:23.99

3.İdil Su Yeşilyurt             Fast Frogs           1:25.33

 

Kızlar, 100m Serbest – 13 yaş

1.Kardelen Demirkıran  Ares                      1:22.09

2.Nilay Vurana                  Marlin                  1:26.51

3.Tülay Çavuşoğlu           Bluefin                 1:27.32

 

Kızlar, 100m Serbest – 14 yaş

1.Nerin Baycan                 YDÜ                       1:05.81

2.Beren Çakır                    YDÜ                       1:08.93

3.Serra Soydan                 Bluefin                 1:18.27

 

Erkekler, 100m Serbest – 11 yaş

1.Deniz Bender                                YDÜ                       1:12.62

2.Ahmet Ömerağa          YDÜ                       1:26.30

3.Arın Türsoy                    YDÜ                       1:30.45

 

Erkekler, 100m Serbest – 12 yaş

1.Kayel Azer Baycan                      YDÜ       1:11.35

2.Hasan Karataç                               YDÜ       1:13.48

3.Ediz Yeşilkuşak                             YDÜ       1:16.21

 

Erkekler, 100m Serbest – 13 yaş

1.Hüseyin Çakır                                YDÜ                       59,80

2.Yaroslav Fahri Hovar   YDÜ                       1:04.03

3.Salih Karol                       YDÜ                       1:18.59

 

Erkekler, 100m Serbest – 14 yaş

1.Sarp Işçi                           YDÜ                       59,75

2.Hüseyin Kartal              Bluefin                 1:04.85

3.Tolunay Tülücü             Tüfekçi                 1:15.45

 

Kızlar, 200m Sırtüstü – 11 yaş

1.Ela Erdil                            Ares                      3:48.95

2.Doğa Kahraman           Karabetça           5:25.15

 

Kızlar, 200m Sırtüstü – 12 yaş

1.Alara Özden                   YDÜ                       2:57.41

2.Kayla Efetürk                 Levent                 3:41.19

3.Şimal T. Çiner                Levent                  3:51.29

 

Kızlar, 200m Sırtüstü – 13 yaş

1.Aydın Tunç                     YDÜ                       4:23.77

2.Pembenaz Aktu           Güçver                 4:24.33

 

Kızlar, 200m Sırtüstü – 14 yaş

1.Nehir Kartal                   Bluefin                 3:19.08

2.Derem Çavuşoğlu        Ares                      4:06.98

3.Seray Aysal                    Güçver                 4:14.16

 

Erkekler, 200m Sırtüstü – 11 yaş

1.Hasan Sonder                               Bluefin                 3:07.13

2.Mehmet Ergün             Bluefin                 3:56.89

 

Erkekler, 200m Sırtüstü – 12 yaş

1.Semih T. Çiner              Levent                 3:41.53

2.Hasan Dolmacı              YDÜ                       3:57.38

 

Erkekler, 200m Sırtüstü – 13 yaş

1.Demir Kızılduman        Bluefin                 3:04.83

2.Ayer Alçıcı                       Ares                      3:19.79

3.Sayman Demirciler      YDÜ                       4:11.81

 

Erkekler, 200m Sırtüstü – 14 yaş

1.Sinan Esendal                               Bluefin                 3:15.05

2.Teyfik Öztümen           Ares                      3:15.58

3.Mecit Umut Yılmaz     Ares                      3:41.99

 

Erkekler, 100m Kurbağalama – 11 yaş

1.Hasan Sonder                               Bluefin                 1:37.41

2.Barkan Cem Aykut      YDÜ                       1:43.90

3.Ahmet Ömerağa          YDÜ                       1:43.94

 

Erkekler, 100m Kurbağalama – 12 yaş

1.Ediz Yeşilkuşak              YDÜ                       1:35.71

2.Ilgar Hıfzıoğlu                YDÜ                       1:44.12

3.Mehmet Erden            Ares                      1:49.11

 

Erkekler, 100m Kurbağalama – 13 yaş

1.Yaroslav F. Hovar         YDÜ                       1:17.99

2.Ayer Alçıcı                       Ares                      1:54.12

3.Ersoy Özgüvenel          Güçver                 1:59.68

 

Erkekler, 100m Kurbağalama – 14 yaş

1.Cevdet Minalay            Bluefin                 1:33.06

2.Boran İnce                      Güçver                 1:33.54

3.Tolunay Tülücü             Tüfekçi                 1:36.59

 

Kızlar, 100m Kurbağalama – 11 yaş

1.Jasmin Simavi                               Fast Frogs           1:39.14

2.Havva E.Hacıoğulları   Ares                      2:04.86

3.Elis Demirciler                               YDÜ                       2:21.87

 

Kızlar, 100m Kurbağalama – 12 yaş

1.Eliz Yeşilkuşak                               YDÜ                       1:28.47

2.Meryem Kayıpoğlu     Levent                 1:32.40

3.Eylül Kılıç                         Fast Frogs           1:40.39

 

Kızlar, 100m Kurbağalama – 13 yaş

1.Kardelen Demirkıran  Ares                      1:40.69

2.Öykü Kaya                      Güçver                 1:50.02

3.Tülay Çavuşoğlu           Bluefin                 1:50.30

 

Kızlar, 100m Kurbağalama – 14 yaş

1.Cihan Keskinoğlu         Ares                      1:33.67

2.Serra Soydan                 Bluefin                 1:34.94

3.Ada Aypar                      Güçver                 2:05.19

Erkekler, 50m Sırtüstü – 11 yaş

1.Mehmet A. Özçevik   YDÜ                       41,80

2.Grigori Yakush              YDÜ                       45,37

3.Rüzgar Uçaner              Bluefin                 46,31

 

Erkekler, 50m Sırtüstü – 12 yaş

1.Semih T. Çiner              Levent                 43,72

2.Kaan Ali                           YDÜ                       47,39

3.Hasan Dolmacı              YDÜ                       49,30

 

Erkekler, 50m Sırtüstü – 13 yaş

1.Demir Kızılduman        Bluefin                 40,45

2.Aral Erönde                    Bluefin                 44,54

3.Salih Karol                       YDÜ                       45,12

 

Erkekler, 50m Sırtüstü – 14 yaş

1.Hüseyin Kartal              Bluefin                 35,24

2.Teyfik Öztümen           Ares                      39,94

3.Ege Arda Akyürek       Ares                      41,00

 

Kızlar, 50m Sırtüstü – 11 yaş

1.Ela Erdil                            Ares                      47,46

2.Emay Savant                  Bluefin                 48,23

3.Celine Düzen                 Bluefin                 55,98

 

Kızlar, 50m Sırtüstü – 12 yaş

1.Alara Özden                   YDÜ                       39,85

2.İdil Su Yeşilyurt             Fast Frogs           42,23

3.Şimal T. Çiner                Levent                 47,58

 

Kızlar, 50m Sırtüstü – 13 yaş

1.Nilay Vurana                  Marlin S.C.          43,35

2.Buse Çiftçi                      Tüfekçi                 49,70

3.Havva Güçver                               Güçver                 1:01.97

 

Kızlar, 50m Sırtüstü – 14 yaş

1.Nehir Kartal                   Bluefin                 39,55

2.Simay Berberoğlu        YDÜ                       41,08

3.Derem Çavuşoğlu        Ares                      49,40

 

Erkekler, 200m Serbest – 11 yaş

1.Boran Bora                     YDÜ                       2:53.68

2.Demir Kıralp                   Bluefin                 3:12.50

3.Ismet Drangoz              YDÜ                       4:00.01

 

Erkekler, 200m Serbest – 12 yaş

1.Kayel Azer Baycan       YDÜ                       2:32.72

2.Hasan Karataç               YDÜ                       2:47.12

3.Bartu Şadın                    Karabetça           3:13.54

 

Erkekler, 200m Serbest – 13 yaş

1.Hüseyin Çakır                                YDÜ                       2:12.23

2.Bartu Kaşif                      Ares                      2:15.59

3.Arda Cengizer                               Marlin                  2:32.98

 

Erkekler, 200m Serbest – 14 yaş

1.Sarp Işçi                           YDÜ                       2:11.20

2.Enes Kansız                    YDÜ                       2:21.47

3.Ege Arda Akyürek       Ares                      2:41.31

 

Kızlar, 200m Serbest – 11 yaş

1.Gülsen Balcı                   YDÜ                       2:58.41

2.Su Baykal                        YDÜ                       3:06.75

3.Alara Karahoca             Karabetça           3:37.33

 

Kızlar, 200m Serbest – 12 yaş

1.Meryem Kayıpoğlu     Levent                 3:00.02

2.Selin Mehrübeoğlu     Tüfekçi                 3:18.07

3.Zeynep Çaparoğlu       Karabetça           3:39.02

 

Kızlar, 200m Serbest – 13 yaş

1.Özgül Çetin                    YDÜ                       2:13.85

2.Aydın Tunç                     YDÜ                       3:32.82

3.Pembenaz Aktu           Güçver                3:45.98

 

Kızlar, 200m Serbest – 14 yaş

1.Lidya Karakuş                                YDÜ                       2:14.31

2.Beren Çakır                    YDÜ                       2:50.47

3.Ezgi Toprak                     Ares                      3:47.35

 





Başa dön tuşu