Küçük: Anketler değil, halk konuşacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Kıbrıs

Küçük: Anketler değil, halk konuşacak

Küçük: Anketler değil

KÜÇÜK: LEFKOŞA HALKINA GÜVENİM TAM… Başbakan İrsen Küçük, Sertoğlu’ndan büyük başarılar beklediklerini de belirtti. Küçük: UBP’lilere anketlerle oylarını değiştirme çağrısı yapılıyor, doğru değil. Halk, 7 Nisan’da iş yapacak adayı, Hasan Sertoğlu’nu seçecektir

 SERTOĞLU: HALK GEÇMİŞE BAKIP OY VERSİN… Sertoğlu, Lefkoşa halkından, adayların geçmişine bakarak oy vermesini istedi ve “Bu işi en iyi biz yaparız. O nedenle elimizi taşın altına koyduk. Lefkoşa’nın en kötü döneminde aday olmayı seçtik. 7 Nisan’da seçimin galibi biz olacağız” dedi


Gizem ÖZGEÇ
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Belediye başkan adayı Hasan Sertoğlu, Başbakan İrsen Küçük, Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Lefkoşa İlçe Başkanı Dr. Faiz Sucuoğlu ile birlikte dün Havadis’i ziyaret etti. Yemekli toplantıda Havadis Gazetesi Genel Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi ve köşe yazarları ile bir araya gelen Sertoğlu, seçimden galip çıkacağından emin ifadeler kullandı.

Adayların geçmişine bakıp öyle oy versinler
Sertoğlu, Lefkoşa halkından, adayların geçmişine bakarak oy vermesini istedi ve “Kim geçmişte ne işler başardı? Memleketin hayrına ne yaptı? Ona göre bakıp değerlendirsinler. Biz diyoruz ki bu işi en iyi biz yaparız. O nedenle elimizi taşın altına koyduk. Lefkoşa’nın en kötü döneminde aday olmayı seçtik. 7 Nisan’da seçimin galibi biz olacağız. Hiç tereddüdüm yok. Ciddi bir güç var, Lefkoşalı bizim arkamızdadır” diye konuştu.

“Ne CTP ne de DP adayının gücü yok”
CTP adayı Kadri Fellahoğlu ve DP adayı Mustafa Arabacıoğlu ile ilgili de yorumlarda bulunan Sertoğlu, şunları kaydetti:
“Biri on yıl biri on beş yıl siyasette olan bu abilerimin çok da büyük başarılar elde ettiğini görmedim. Sadece seçildiler. Seçilmek başarıysa başardılar.
Biz her gittiğimiz yerde eser bırakmak için taş üstüne taş koyduk. Bu arkadaşlar memleket için ne yaptılar da Lefkoşa için ne yapacaklar?
Her iki parti de gençliğe yer vermeyerek gençlere hakaret ediyorlar. Ben buna çok üzülüyorum. Bu arkadaşlar neyin kavgasını verecekler anlamıyorum. Öyle bir güçleri de yoktur. Arabacıoğlu, Meclis’e küsen bir adam. Lefkoşa halkına küsmeyeceğini kim garanti edebilir?..”

Küçük: Anketler ısmarlama
Başbakan İrsen Küçük de ziyarette yaptığı kısa açıklamada, anket sonuçlarına değindi ve bunların “ısmarlama” olduğunu söyledi. Küçük, yıllardır seçimlere giren çıkan ve anketlere başvuran birisi olarak, anketlerin basmakalıp olduğunu kaydetti. Küçük, “Anketler bizi bir yere götüremez. Biz aday tespitine çok önem verdik ve iş yapacak aday üzerinde durduk. Lefkoşalıyı geçirdiği sıkıntılı dönemden çıkaracak bir isim belirledik. Bu da Hasan Sertoğlu’dur” dedi. Küçük, Lefkoşa’nın hizmete ihtiyacı olduğunu ve özellikle bu nedenle ara seçime gittiklerinin altını çizerek, Hasan Sertoğlu isminin burada önem kazandığını vurguladı.

“Sertoğlu’ndan büyük başarılar bekliyoruz”
Küçük, Sertoğlu’ndan büyük başarılar beklediklerini de belirtti ve “Sertoğlu’nun geçmişine baktığımızda yöneticilik, başkanlık döneminde çok işler yaptığını gördük. Kendisini kanıtlamış birisidir. Bizim için 7 Nisan seçimleri bir araç değil amaçtır. Rakiplere baktığımızda ise bu seçimi bir araç olarak gördüklerini izliyoruz. DP ve CTP ikisi de yıpranmış partilerdir. Öncelikleri Lefkoşa’ya hizmet değildir. 2014 seçimlerine adres veriyorlar ve kaybettikleri bu oy oranını milletvekilleri ile yukarıya çekmeye çalışıyorlar. Ben Lefkoşa halkına güvenirim, sağduyuludur. Yerel seçimler her zaman farklı bir yapı gösteriyor. Eminim Lefkoşa halkı, 7 Nisan’da iş yapacak olan adayı seçecektir bu da UBP’in adayı ve ekibidir” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar