Küçük, 8 Milletvekilinin İstifası… - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Kıbrıs

Küçük, 8 Milletvekilinin İstifası…

Küçük

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Başbakan İrsen Küçük, muhalif 8 milletvekilinin partiden istifa ederek muhalefet partileriyle işbirliğine girmesini “etik dışı, tarihe kara bir leke” sözleriyle değerlendirdi.

Küçük, “38 yıllık geçmişe sahip Ulusal Birlik Partililer, UBP milletvekili sıfatı altında muhalefet partileriyle işbirliğine girerek iktidardaki partisini düşürmeye çalışanları ve siyasi tarihimizde bir ilk olarak geçen bu etik dışı hareketi asla unutmayacaktır ve bu davranış Kıbrıs siyaset tarihine bir leke olarak geçecektir” dedi.


İrsen Küçük yaptığı yazılı açıklamada, “bugün, demokrasiyi içine sindirme erdemini gösteremeyenlerin önceden yazılan ve kendilerine sadece figüran rolü yakıştırılan senaryonun gereğini sergilediklerini ibretle izlediklerini” ifade ederek, düne kadar sürdürdükleri temaslarını hangi etik anlayışa dayandırdıklarını halka açıklamak zorunda olduklarını dile getirdi.

Küçük şunları kaydetti:

“Bugün, yaklaşık bir yılı aşan bir süreden beri özelde partimizde, genelde ülkemizde uzlaşıdan uzak bir anlayışla, sevgi ve saygı temellerini dinamitleyen, huzur duvarlarını berhava eden ve daha önemlisi demokrasiyi içine sindirme erdemini gösteremeyenlerin önceden yazılan ve kendilerine sadece figüran rolü yakıştırılan senaryonun gereğini sergilediklerini ibretle izledik.

Halka hizmetin adresini Sayın Serdar Denktaş’ın Genel Başkanlığı’ndaki birkaçının eski adresi Demokrat Partisinde gördüklerini açıklayan eski UBP milletvekilleri, düne kadar sürdürdükleri temaslarını hangi etik anlayışa dayandırdıklarını halkımıza açıklamak zorundadırlar.

Ulusal Birlik Partisi tabanı, yetkili kurullarımıza Parti Tüzüğümüz uyarınca istenen yanıtı vermeyi zul sayanların, her fırsatta UBP’ye acımasızca saldıran, yıpratmaya çalışan,  hükümet koltuğuna oturur oturmaz 1614 gencimizi intikam alırcasına sokağa atan, işsiz, aşsız bırakan Sayın Denktaş’a yamanmayı nasıl onur saydıklarını, içlerine sindirebildiklerini hayretle ve ibretle izlemektedir. KKTC’nin teminatı, ulusal birlikteliğin tek adresi UBP’yi zayıflatma, darbeleme adına uğraş veren bu hareketin sahiplerinin, berhava ettikleri ulusal birlikteliğin adını kullanarak ulusal güç adı altında bir müddet önce başlayarak sürdürdükleri ve  UBP’ye karşı her türlü kampanya ve faaliyet içinde olduklarını da UBP tabanının unutması mümkün değildir.

38 yıllık geçmişe sahip Ulusal Birlik Partililer, UBP milletvekili sıfatı altında muhalefet partileriyle işbirliğine girerek iktidardaki partisini düşürmeye çalışanları ve siyasi tarihimizde bir ilk olarak geçen bu etik dışı hareketi de asla unutmayacaktır ve bu davranış Kıbrıs siyaset tarihine bir leke olarak geçecektir.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar