Kıbrıs

KTTO’dan şok rapor!KKTC Rekabet edebilirlik sıralamasında geriledi
Geçen yılın gerisindeyizRekabet edebilirlik raporunun ayrıntıları kamuoyu ile yarın paylaşılacak. KTTO Başkanı Günay Çerkez, bilgilendirme toplantısının açılışında basından raporun kamuoyu ile paylaşılacağı yarına kadar raporun detayını kamuoyu ile paylaşmaları ricasında bulundu.Havadis Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Ekmekçi paylaştığı twitte "Rapora göre geçen yılın gerisinde olduğumuzu" yazdı.

Raporun içeriği ile ilgili sunumu Ekonomist Mustafa Besim yaptı. Besim, ülkeler bazında ciddi bir gerileme yaşıyoruz” dedi.

Ülkede sorunların kaynağının siyaset olduğunu söyleyen Mustafa Besim, “Siyaset girdabı ekonomiyi olumsuz etkiliyor. Siyasette büyük sorun vardır ” dedi.

Mustafa Besim: Her yıl olumsuz şeyleri konuşmak bizi üzüyor. İlginçtir, bizim üzüldüğümüz ve konuşmak istemediğimizi esnaf anketi söylüyor. Besim: Sorun belli ama ekonomi odaklı siyaset olacağına, siyaset odaklı bir ekonomi uygulanmaya çalışılıyor. Besim: Siyaset kurumu sorunlarla uğraşmıyor. Aksine kendi kendi ile uğraştığı için iş yaparken oluşan problemlere bakmıyor bile.

Başa dön tuşu