Kıbrıs

KTTO’da Kobi Geliştirme Birimi tanıtıldı


KOBİ Geliştirme Birimi Koordinatörü Şükran Özerdem etkinlikte yaptığı sunumla, KOBİ Geliştirme Birimi hakkında bilgi verdi.

Özerdem’in verdiği bilgiye göre proje çerçevesinde farklı sektörlerden pilot olarak seçilen toplam 10 KOBİ’ye kurumsal yönetim, mali finans hizmetleri, satış pazarlama hizmetleri, insan kaynakları hizmetleri, üretim planlama hizmetleri ve dış ticaret konularında ücretsiz danışmanlık verilecek.

KOBİ Geliştirme Birimi sayesinde KKTC’de faaliyet gösteren işletmelere verilecek danışmanlık hizmeti ile şirketlerin mal ve hizmet üretimlerinde verimliliklerin artırılması, ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, kurumsallaşmalarına katkıda bulunulması ve yeni ihracat imkanlarının yaratılması amaçlanıyor.

KOBİ Geliştirme Birimi’nden ücretsiz danışmanlık paketi almak isteyen KOBİ’lerin 10 Nisan Cuma gününe kadar KTTO’ya başvurması gerekiyor.

GENÇ: “ULUSLARARASI REKABETE HAZIR DEĞİLİZ”

Lansmanda konuşan KTTO Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Genç ise Kıbrıs sorunun çözülmesi halinde KKTC’de faaliyet gösteren işletmelerin uluslararası rekabete hazır olmadığını ifade etti.

Genç, KOBİ Geliştirme Birimi’nin işletmelere bu bağlamda da önemli katkısı olacağını kaydetti.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı