Kıbrıs

KTÖS “gezi parkı direnişi türkiye ve bizlerin direnişidir”

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), İstanbul Taksim’deki Gezi Parkı direnişinin Türkiye halklarının ve kendilerinin de direnişi olduğunu belirtti.

KTÖS Örgütlenme Sekreteri Burak Maviş imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “İstanbul’da ekolojik bir kavgayla başlayan ve AKP’nin gerici politikalarına karşı halk isyanına dönüşen direnişe karşılık, AKP’nin kendi halkına uyguladığı faşizan anlayışın kabul edilemez boyutlara ulaştığı” savunuldu.

“Polisin kimyasal silahlarla, cop ve sularla eylemcilere saldırdığını, devleti kendi halkına eziyet eden bir polis sistemine dönüştüren AKP hükümetinin tavrının sadistçe olduğu” ileri sürülen açıklamada Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın taleplerini görmezden gelerek silahla, copla, biber gazıyla cevap vererek ve televizyon kanallarına, internete, iletişimin her alanına yasak getirerek mazoşizmin sınırlarını aştığı iddia edildi.

KTÖS açıklamasında, “Kıbrıslı Türklerin eylemlerinde sıkılan biber gazlarının, vurulan copların ve satın alınan TOMA’ların (toplumsal olaylara müdahale aracı) da aynı zihniyetin ürünü olduğu” belirtilerek, şöyle denildi:

“Gezi Parkı direnişi artık tüm Türkiye’nin direnişidir. Türkiye halklarının direnişi, bizlerin de direnişidir. AKP zulmüne karşı muazzam bir dayanışma ile direnen Türkiye halklarını selamlar, AKP hükümetinin faşizan uygulamalarını protesto eder, direnişçilerin bir an önce haklı mücadelelerini nihai zaferle sonuçlandırmasını dileriz.

AKP zulmünün karşısında, direnişçilerin haklı mücadelesinin yanında olduğumuzu tüm kamuoyu ile paylaşırız.”
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Kapalı