Kıbrıs

KTAMS: Hükümet yetkilileri oy avcılığı yapıyor


Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS); erken seçim kararı alınmasıyla hükümet  yetkililerinin, koltuklarını koruma telaşı ile sorunlara karşı tamamen kayıtsız bir şekilde sadece seçime yönelik popülist yaklaşımlarla oy avcılığı yaptıklarını savundu.


KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan yaptığı yazılı açıklamada, son bir yılda  Türk Lirası’nın döviz karşısında %30’lara varan değer kaybı  sonucu halkın  alım gücünde büyük bir düşüş yaşanması karşısında hükümetin  kılını kıpırdatmadığını iddia etti.

Bengihan, “Kendi parası olan normal bir devlet olmadığımız bir gerçekliktir fakat hükümet eğer isterse pahalılık karşısında halkın alım gücünü koruyacak bazı tedbirleri hayata geçirebilir. İthal ürünlerden alınan vergiler ve fonlarda indirim yapılarak veya tamamen kaldırılarak aşırı  fiyat artışları önlenebilir.  Fiyat İstikrar Fonu bu amaçla kurulmuş olmasına rağmen UBP-DP Hükümeti bu fonu hiçbir zaman  asıl amacı için kullanmamıştır” ifadelerini kullandı.Bengihan, UBP-DP hükümetinin  kurulduğu günden beri halkı doğrudan ilgilendiren sorunları çözme, yaşam standardını yükseltme yönünde  hiçbir olumlu adım atmadığı gibi var olan sorunlara yenilerini eklediğini ileri sürdü.

UBP-DP hükümetine seslenen Bengihan,  makamların halka hizmet için olduğunu belirterek,
“Sizler seçim derdine düştünüz, halk geçim derdinde.  Alım gücü günden güne eriyor ve sadece seyrediyorsunuz. Sorunlarına  çare üretmeyecekseniz halktan niye yetki istiyorsunuz?“ ifadelerine de yer verdi.Başa dön tuşu