Köşe Yazarları

Koop’ta kabus sürüyor

 

Bu sezon klasman maçlarında harikalar yaratan Koop Spor, play-off final serisinde ise kabus görmeye devam ediyor.

Seriye önde başlayan ve saha avantajını elinde bulunduran Koop ilk maçta olduğu gibi serinin ikinci maçında da Yakın Doğu’ya yenilerek tüm avantajını rakibine kaptırdı.

Dün akşamki maç ilk karşılaşmaya göre daha çekişmeli geçerken hakem faktörü de büyük rol oynadı.

YDÜ bu maçta aynı anlayışla rakibin etkili oyuncusu Evan’ı, Kemal ve İhsan ile durdurmaya çalışsa da faul probleminin krize yol açacağını söylemiştim. Bu durum YDÜ’nün dün akşam başına büyük bir dert açmasa da bunu iyice hissetti ve faul sorunu yaşayan oyuncularını zaman zaman bençte tutmak zorunda kaldı.

Tam da bu ikilinin kenarda olduğu sürelerde Koop sahada iyi bir görüntü çizerek farkı eritti ve maça ortak oldu.

Koop’un tecrübelileri Tayfun ve İrfan takımını ayağa kaldıracak anlarda devreye girerken 3’lük kapışmasına sahne olan anlarda belki de günün kahramanı olacak olan Doğukan’ın çabası da yeterli olmadı.

Maçın kırılma noktası ise İhsan’ın kenara gitmesi gerekirken Peter’in 5 faulle oyun dışı kalması oldu. İlk maçın ardından yazmıştım bu seri 3 hakemle oynanmalı diye. Ancak federasyon büyük bir risk alarak bu maça çok yanlış bir hakem atadı.

Evet basketbola yeni hakemler kazandırmalıyız ancak bunun deneme yeri final serisi olamaz. Hakemlik kariyerinde henüz ikinci yılına gelen kadın hakemimiz Hatice Üstüner dün federasyonun kurbanı oldu. Maçın tansiyonu, stresi ve gerginliğini kaldıramayan Üstüner hocamız birçok yanlış karara imza attı. En önemlisi de iki takım arasındaki sayı farkının 1 olduğu anda maçın bitmesine 3 dakika kala yanlış bir kararla Peter’i kenara gönderdi. Maçta burada koptu gitti.

Maçın ardından ise yaşanan bir durum şahsım adına üzüntü verici oldu. O yüzden şunu söylemeden geçemeyceğim. Ahmet hocam dün gece belki de sahanın yıldızı olan bir oyuncunuza  saha dışında da nasıl hareket etmesi, davranması ve  konuşulması gerektiğini de öğretmelisiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı