Koop, Yenicami’ye ders verdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Köşe Yazarları

Koop, Yenicami’ye ders verdi

Klasmanın son maçında Koop Spor son yıllarda seyrettiğim en istekli ve en arzulu oyununu oynayarak rakibine fark atarken, Yenicami’yi hiç bu kadar dağınık ve kendini bilmeden oynadığını görmedim.
Koop maçı çok istedi ve kazandı. Emrah Güven takımını bu maça çok iyi motive etti. Hem savunma hem de hücumda takımını iyi yöneterek zirveye taşıdı. ABD’li Ronnie’nin ne kadar önemli bir transfer olduğu bu maçta görüldü. Ronnie hem takımın ı yönetti hem de 37 sayı 5 asist ve 3 ribaund ile maçın yıldızı oldu. Kemal de 22 sayı 6 top çalma ve 4 ribaundla oynadı. Andım, Tayfun ve Sheyi de geceye damga vuran oyuncular oldular. Andım verilen görevi eksiksiz yaparken, Tayfun da mükemmele yakın ve Nijeryalı da Sheyi de istekli arzulu oynayarak maçın kazanılmasında rol oynadılar. Bu oyunla Koop, kupa ve ligi de alır götürür. Bu kadar istekli oyunla Koop her takıma rahat fark atar. 5 yıldır şampiyon olamayan Koop galiba şeytanın bacağını kıracak gibi görünüyor.
Yenicami tarihinin en ağır yenilgisini Koop önünde aldı. Sezon başından itibaren az sayı yemesi ile dikkat çeken siyah-beyazlılar bir maçta 100 sayı yiyerek dikkat çekti. Bir maçta 100 sayı yersen maçı kazanman imkansız olur. Sorunlu Saşa gönderildi ve bunda çok haklılar. Koop önünde forma giyen oyuncular ise ne savunma yaptı ne de hücumda etkili oldu. Peter ve Erdal’ın dışında katkı veren olmadı. Aleksander ise hakemlere konuşmaktan maça konsantre olmadı. Ancak bana en enteresan gelen ise Ahmet Güreralp’in, sahaya sürdüğü isimlere fazla tahammül edemeyerek tekrar kenara alması oldu. Savunma yapmayan ve maça konsantre olamayan Yenicami hem maçı farklı kaybetti hem de liderlikten oldu. Play-off’u konuşmak için erken ama işleri çok ama çok zor benden söylemesi.
Karşılaşmayı yöneten hakem ikilisi Serdar Kızılsu ile Yusuf Sertel iyi bir yönetim gösterirken, verdikleri kararlarda haklı idiler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar