Koop-Sen, bugün uyarı grevi yapıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 4, 2023
KıbrısSürmanşet

Koop-Sen, bugün uyarı grevi yapıyor

Mehmetali Güröz

Koop-Sen, bugün KOOP-SÜT fabrikasında bir günlük uyarı grevi yapıyor Sendika Genel Başkanı Mehmetali Güröz, bugün bir günlük uyarı grevine gideceklerini belirtmiş, ileri sürdükleri “Fabrikadaki hatalı ve kasıtlı kararlardan” geri dönülmezse süresiz grev yapacakları uyarısında bulunmuştu. Koop-Sen, grevin yanında, saat 10.00’da Koop-Süt fabrikası önünde basın açıklaması yapacağını da duyurdu.

Koop-Sen başkanı Mehmetali Güröz, UBP kökenli Yönetim Kurulu Üyeleri partililerine makam ve kadro yaratmak adına mevcut kadrolu personeli ve yöneticilerini damgalayarak; sudan gerekçeler ile görevden alma yoluna gittiğini açıkladı.


Hayvancılar Birliği Kooperatifine “gelin Kıbrıs Türk Halkına mal olmuş Koop-Süt’e birlikte sahip çıkalım” diyerek çağrıda bulunan Mehmetali Güröz, kasıtlı kararlardan geri dönülmediği takdirde süresiz greve gidileceğini söyledi.

Koop Süt’ten yapılan açıklama şöyle:

K.T.Koop.M.Bankası Ltd. iştiraklerinden Koop-Süt’teki gelişmeleri uzun zamandan beridir takip etmekteyiz. Maalesef göreve yeni gelen yöneticiler Süt Fabrikası içerisinde iş yapmak ve sorunları çözmek yerine Siyaset yapmayı ve sorun çıkarmayı tercih etmişlerdir. UBP kökenli Yönetim Kurulu Üyeleri partililerine makam ve kadro yaratmak adına mevcut kadrolu personeli ve yöneticilerini damgalayarak; sudan gerekçeler ile görevden alma yoluna gitmişlerdir.
UBP’nin Koop-Süt’ü seçim uğruna feda edilmesine ve batırılmasına müsaade etmeyeceğimizi tüm kamuoyu’nun bilgisine getiririz.
Koop-Süt’ün ortaklarına ve özellikle Koop-Süt’ün büyük ortağı olan ve seçimsiz bir yönetici atama hakkına sahip olan K.T.Koop.M.Bankası Ltd.’e ayrıca ortağı ve paydaşı olan Hayvancılar Birliği Kooperatifine çağrımızdır. Gelin Kıbrıs Türk Halkına mal olmuş Koop-Süt’e birlikte sahip çıkalım.
KOOP-SEN olarak Koop-Süt Fabrikasında 21/09/2020 pazartesi tarihinde bir günlük uyarı grevine gideceğimizi; alınan hatalı ve kasıtlı kararlardan geri dönülmediği takdirde süresiz greve gideceğimizi tüm Kamuoyu’nun bilgisine getiririz.

P-SEN Yönetim Kurulları Adına
Mehmetali GÜRÖZ
Genel Başkan.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar