Köşe Yazarları

Koop salladı, Jordan ayakta tuttuMapfree güçlü rakibi Koopspor’u bir kez daha yenerek hem klasmanı yenilgisiz lider bitirdi hem de olası bir Play-Off eşleşmesinde 1-0 önde başlama avantajını yakaladı.
Sezon başında ligin en iyi yerlilerini transfer eden ardından da Jordan Crawford gibi akıl almaz bir oyuncu alan Mapfree bir anda şampiyonluğun en büyük adayı oldu. Ahmet hoca her yıl yaptığı gibi bu sezon da iyi bir oyuncunun etrafına kurduğu kadro ile mücadele ediyor. Koop karşısında ilk periyotta savunmada sıkıntı yaşadı. Hem adam paylaşma hem de savunmadaki boşluklarla bir ara 15 sayıya kadar çıkan bir fark. Ancak ikinci periyotta toparlanan Jordan ve arkadaşları oyunda denge kurdu ve son bölüme kadar işi kafa kafaya götürdüler. Maçın son iki dakikasında ise Koopspor’un oyundan kopması ile maçı koparıp kazandılar. Yakın Doğu ve Koop maçlarında görüldü ki Mapfree savunmada zaman zaman aksıyor. Bu maçta da Koop skorerlerine boş alanlar yaratarak sayılar yedi. Bu olaya çare bulmazlarsa bir gün teklerler. Ama bu görüntü ile şampiyonluğun en büyük adayı durumundadırlar.
Koopspor, Mapfree karşısında dersine iyi çalıştı. Emrah Güven savunmada rakibin en etkili ismi Jordan’ı kontrol etmeye çalıştı. Doğukan zaman zaman ABD’liyi durdurdu ancak yine de çabası yetmedi. Zone’a karşı yaptıkları hücumlarda gereksiz atışlarla rakibini işin içine sokunca bir anda Mapfree’yi maça ortak etti. Yani Yakın Doğu gibi uyuyan devi uyandırdı. Bu da en büyük hataları oldu ve maçı kaybetmelerine neden oldu. Emrah Güven, oyuncularına yaptırdığı savunmayı maçın geneline yaymak zorundadır. Bunu yapabilselerdi Mapfree’ye çok zorluk çıkarırlardı. Miraç, Kadri ve İrfan gibi tecrübeli isimler gençlere daha çok yardım etmeli. Emrah hoca bu üç isimden saha içinde daha çok yararlanmalıdır.
Hakem ikilisi maç içinde zaman zaman çalamadıkları düdükler ile tepki çektiler. Ancak genelinde çok ağır hata yapmadılar ama yine de dikkatlerini daha çok maça vermelidirler.Başa dön tuşu