Köşe Yazarları

Koop oynayarak kazandı


Finalin ilk maçı olmasına rağmen hatta Pazar gecesi olmasına rağmen Atatürk Spor Salonu’nu dolduran sporseverler, Basketbola özlemlerini giderdiler.

Koopspor saha avantajını iyi kullandı ve maçı alarak 1-0 öne geçti. Koopspor, hem kendi savunmasını iyi yaptı hem de hücumda rakinbinin savunmasını kolay geçerek sayılar buldu. Tabi ki dış atışlarda yüksek bir yüzde ile oynaması bir başka önemli olaydı. Yakın Doığu gibi bir takıma 7 dakikalık sürede 1 sayıda tutması da maçı nasıl istediğinin göstergesi oldu.Emrah Güven rakibi iyi analiz etmiş zayıf yanlarına gereken önlemi alınca da maçı hep önde götürdü. Kercem – Temur ikilisi 35 sayı atarken, Alpay da elma toplar gibi pota altından hem sayı attı hem de ribauntları topladı. Erdem’in erken faul proplemi yaşamasına rağmen Koop yine de sorunsuzdu. Doğukan’ın başarılı organizesinde giren oyuncu da takıma katkı sağladı. Koop şu anda hem 1-0 önde hem de psikolojik olarak da rakibine arka arkaya ikinci yenilgiyi aldırması ile Yakın Doğu sahasına gidiyor. Tüm kozlar Koop’un eline geçti.

Yakın Doğu Üniversitesi yarı finalde GAÜ karşısında bazı anlarda sayı bulmakta zorlanmıştı ama dün geceki görüntü felaketti. İlk 7 dakikada sadece bulunan 1 sayı, ikinci yarının başındaki 0 sayı atmanın yanı sıra hep geriden gelmek takımın dengesini de bozdu. Chi 0 sayı ve verimlikte de eksi olmasının yanı sıra Halit hoca o pota altına çare üretemedi. Halil’in yedek başlaması ve oyuna sonradan girmesi de YDÜ açısından sorunların bir başka boyutu. İhsan ve Batuhan’ın zaman zaman boş topları da takımın hücumda verimliliğini düşürdü. Ancak YDÜ’nün oyundan atılan Berkem olayına çabuk önlem alması lazım. Yakın Doğu’nun şampiyonluk şansı devam etmesi için yarın gece maçı kazanması gerekir. Bu oyunla çok zor.

 Başa dön tuşu