Koop, onurunu ve havasını attı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Köşe Yazarları

Koop, onurunu ve havasını attı

Nicosia Sport Basketbol Büyük Erkekler Ligi’nde son haftalarda saha dışı etkenlerle yorulan Koopspor, dün akşam Yakın Doğu Üniversitesi önünde ne eksik Warren ne de başka şeylerden etkilenmeden sahaya çıktı, hem maçı kazandı hem de bu ligin efesi benim dedi.

Koopspor Antrenörü Emrah Güven türlü sıkıntıları olan takımını bu maça iyi motive etti. Peter’le sorunları ortadan kaldırınca pota altında büyük bir gücü kazanmış oldu. Koop iki yabancı ile oynayabilir ama Evan gibi bir yıldızı ve en önemlisi Tayfun gibi bir tecrübe abidesi isimle çok takımı bu sahaya gömer. Hem futbolu hem de basketbolu ile göz dolduran Doğukan, ihtiyar delikanlı İrfan, görev adamı Andım, Mert ve Mustafa ile Koopspor maçı kazanıp gitti. Ya Peter. Bu yıl sakatlıklarla boğuşan ve takımla ayrılma noktasına gelen, hocası Emrah Güven ile tribünde kavga eden sonra sosyal paylaşım sitesinde hocasıyla birbirlerine inanılmaz şeyler yazan bu oyuncu dün 18 sayı, 15 ribaund ve 3 blokla geceye damga vurdu. Tabi ki Emrah Güven. Parke dışında ki işlerle uğraşmaktan yoruldu ama dün gece takımını tam bir lider gibi yönetti. Yakın Doğu Üniversitesi takımını yenerek hem havasını attı hem de klasmanda lider olmayı garantiledi. Bu Koop’a, ister Warren gelsin veya gelmesin bir şey fark etmez. Bu takım eksik yabancısız da çıkar oynar ve kazanır. Bu takım sadece basketbola odaklanarak yoluna devam ederse şampiyonluk neden gelmesin. Yürü be Emrah hoca kim tutar seni.
Gelelim Yakın Doğu Üniversitesi’ne. Ahmet hoca kusura bakmasın 32 -22 önde iken 21-0’lık bir seri ile yıkılmayacaksın. Ve benim gibi maçı sadece izlerken suçluyu başka yerde de aramayacaksın. Rakibe oranla tam kadrosun, üç yabancın taş gibi, Halil gibi bir yıldızın var ama ağır bir darbe alıyorsun. Bu belki de Yakın Doğu Üniversitesi’nin play-off’a son sırada girmesine neden olacak. Yani Koop’un rakibi olur. Bunu Yakın Doğulular istiyor mu? Bana göre Hayır ama bu şekilde işler çok ama çok zor. Kalan maçlarına bakacak olursak Mağusa Gelişim Akademisi ile deplasmanda, Mapfree ve Lefke Avrupa Üniversitesi ile kendi sahasında ve Doğu Akdeniz Üniversitesi ile ligi tamamlayacak. Mağusa Gelişim Akademisi ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nden bu şekilde galibiyet alması zor. Savunması açık üstüne açık veren, hücumda dağınık bir takım olan Yakın Doğu Üniversitesi’nin bundan sonra tüm maçlarını kazanması lazım. Pesic ortada yok, bir Halil ve Filip ile bu iş gitmez. Hakan hoca bile 21-0’lık seriyi görünce salondan çıktı gitti. Geri kalanlar ise ızdırap üstüne ızdırap çekti. Yakın Doğu Üniversitesi klasmanı dördüncü bitirirse play-off’ta işi “Allah’a” kalır.
Karşılaşmayı yöneten hakem ikilisi Ahmet Maslakçı ile Nusret Sırdar, maça etki edebilecek bir hata yapmadılar. Ne gerektiyse onu çaldılar. Başarılıydılar ama bazen de gözden kaçırdıkları da oldu.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar