Spor

Kolimorlu GAÜ, Koop’u yıktı


İLK GALİBİYET: KVB Basketbol Süper Ligi’nde ikinci devrenin açılış maçında Girne Amerikan Üniversitesi, yeni antrenörü Kadri Alagöz (Kolimor) ile çıktığı ikinci maçında Koopspor’u 67-65 yenerek ligdeki ilk galibiyetine ulaştı. GAÜ’de Kimani Lane 26 sayı ve 11 ribaunt ile “double double” maça damga vururken Alpay 10 sayı, 9 ribaunt, Gordon da 16 sayı, 9 ribaunt ile maçın gecenin etkili oyuncuları olduKıbrıs Vakıflar Bankası Basketbol Süper Ligi’nde ikinci devrenin açılış maçında Girne Amerikan Üniversitesi, Koopspor’u 67-65 yenerek ligdeki ilk galibiyetine imza attı.Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Girne Amerikan Üniversitesi etkili başlayarak özellikle Kimani Lane ile etkili olurken, Koop dağınık bir görüntü çizdi. İlk periyot 18-11 GAÜ lehine tamamlandı.

İkinci periyotta da GAÜ, Lane’e yardımcı Gordon ve Alpay ile kontrolünü sürdürerek devreyi 35-32 önde bitirdi.gaü-3

Karşılaşmanın ikinci yarısına da etkili giren GAÜ farkı çift hanelere çıkarırken, Koop’un savunmada zorlanması ve hücumda da sayı bulamaması dikkat çekti. Bu periyodu GAÜ 57-47 önde geçti.

Son periyoda hızlı giren Koop farkı indirmeye başladı. Oyunun son anlarında Kemal’in üç sayılık basketi ile durum 65-65’e geldi. GAÜ son hücumu iyi değerlendirerek maçı 67-65 kazanarak ligde ilk galibiyetini aldı.

GAÜ’nün, takımın başına getirilen Kadri Alagöz (Kolimor) ile çıktığı ikinci maçında çok önemli bir galibiyete imza atarak ilk devrenin son maçında yenilgisiz lider YDÜ’yü deviren Koop’u yenmesi büyük dikkat çekti.

Girne ekibinde Kimani Lane 26 sayı ve 11 ribaunt ile “double double” maça damga vururken Alpay 10 sayı, 9 ribaunt, Gordon da 16 sayı, 9 ribaunt ile maçın gecenin etkili oyuncuları oldu

Başa dön tuşu