Köşe Yazarları

Kolcu çatlayacak!

Cihangir sahasında Türk Ocağı’nı 2-1 mağlup etmeyi başardı ve 3 puanı aldı ancak ben yorumuma başlığa taşıdığım gibi Ocak ile başlamak isterim.

İlk devredeki yabancıları değiştiren Ocak yerlerine aldıklarından memnun değil. Ne teknik direktör Derviş Kolcu, ne taraftar yeni yabancıları beğenmedi. Zaten yeni yabancıların biri yedekti ve oyuna sonradan girdi diğerini, 64’te oyuna aldı.

Cihangir maçı için, Ocak hakkında, öyle oynaması gerekirdi, böyle yapacaktı diye uzun uzadıya yazacak değilim. Bu oyun yapısı ile Derviş Kolcu ya fıtık olur, ya da çatlar. Allah korusun tabi..

Düşünün Ocak adına rakip kaleye doğru gönderilen ilk top 85’te oldu. Stoper Bilal şut denemesi yaptı.

Takımda ayakta duran Kaleci Ali, savunmada Bilal ile biraz Avcı, ortada Justice ve ileride Remzi. Başka da hiç biri kayda değer hiçbir şey yapmadı. Takımda sanırım sol ayaklı futbolcu da yok. Sol kanat hiç yoktu. Ocak adına tek olumlu şey son düdüğe kadar oyun disiplininden kopmadan koşmaları.

Remzi’nin kendisine de söyledim maçtan sonra bol şut çekmesi gerek. Güçlü fiziği ile savunmadan atılan uzun toplarda hava hakimiyetini gösterdi, çok koştu mücadele etti ancak sadece koştu. Remzi gol atmak istiyorsa topu rakip kaleye göndermesi gerektiğini unutmamalı. Kısaca bencil olmalı.

Sanırım 31 Ocak’a kadar yeni yabancılar getirilip denenecek ancak 3 günde yeni gelen nasıl görülüp nasıl beğenilecek o da muamma! O yüzden Ocak takımı dünkü gibi son düdüğe kadar iyi koşup iyi mücadele etmeli ve topu rakip kaleye göndermeyi başarmalı.

Cihangir’e gelince. İkinci devreye 3 puanla başlamayı başarsa da ve yukarıda yazdığım gibi rakip kötü bir Ocak olsa da 2 puan kaybı da yaşayabilirlerdi. Özellikle ilk devre oyunun mutlak hakimi olmalarına rağmen sadece 1 gol atabildiler net pozisyona giremediler. Üçüncü bölgede topu kontrol eden oyuncular çok oyalanıyor. 3 kez 4 kez topla oynuyorlar. Daha hızlı top çevirmeleri, gol pası atmayı düşünmeleri ve daha çok şut atmaları gerekiyor. Skor 2-0 olduktan sonra 3üncü gol için baskı kuramadılar ve gol pozisyonu üretemediler. Bunun da sebebi ikinci ve üçüncü bölgede topla gereğinden fazla zaman kaybetmeleri idi. Takımın ve sahanın yıldızı 38 yaşındaki Ertan’ı diğer oyuncuların örnek alması gerek. Hem çok koşup hem verimli top kullanıp hem de gol atması da bunun göstergesi aslında. Cihangir’den Fırat’ın forum grafiğinin yükselmesi net bir ihtiyaçtır. Fırat’ın sorumluluk almaya başlaması ve özgüvenini yakalaması ile Cihangir daha çok gol pozisyonuna girecektir ve hatta şık goller de bulacaktır.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı