Türkiye

Kocamı öldüren abisi ve ortağıEşi Hanife Çelik’le birlikte matbaa açtı. 5 yıl matbaacılık yaptı. Daha sonra ağabeyi ile inşaat ve otomotiv şirketi kurdu. Daire karşılığı büyük inşaatlara iş yapıyordu. İddiaya göre; birlikte iş yaptığı gizli ortaklarından K. ile parasal konularda anlaşmazlığa düşmüştü. 4 Temmuz 17.00 sıralarında, K. ile Avcılar Metrobüs Durağı’nın olduğu yere yakın yan yolda buluştu.
‘ŞARJÖRÜ DÜŞTÜ VURULMUŞTU’Olay anını o an yanında bulunan çalışanı, ifadesinde “Behzat Bey aracından indi. K. da aracından indi. K. silahını doğrultarak ateş etti. Behzat Bey silahına davranmak istedi ancak silahını çekemedi. Şarjörü düştü. Vurulmuştu” dedi. K., olayın ardından kayıplara karıştı. Behzat Çelik, çalışanı tarafından hastaneye kaldırıldı. Burada hayatını kaybettiği anlaşıldı. Kamera görüntülerinde de K.’nın, Behzat Çelik’i vurduğu görülüyordu. Şüpheli olarak gizli ortaklardan K. aranırken, Behzat Çelik’in eşi Hanife Çelik, cinayetle ilgili eşinin ağabeyi B.Ç. ve diğer ortaklarından şüphelendiğini söyledi. Hanife Çelik, eşinin ağabeyiyle ortaklığını bitirmek istediğini bunun üzerine cinayetin işlendiğini iddia ederek olayın detayllı araştırılması için Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve İstanbul Valiliği’ne dilekçe verdiğini söyledi.

‘Zehirleyip vurdular’
ŞÜPHELERİNİ İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya da aktardığını söyleyen Hanife Çelik şu iddiada bulundu: “Eşimin vurulduğunu söylediklerinde saat 16.30 sıralarıydı. Adli Tıp Ölüm Belgesi’nde ise saat sabaha karşı 05.15 yazıyor. Adli Tıp’a göre neredeyse 10 saat önce ölmüş. Eşimi bir yerde zehirleyip vurduklarını ve öldükten sonra da hastaneye getirdiklerini düşünüyorum. Çünkü eşim beni ya da kızlarını mutlaka arardı. Ama evden çıktıktan sonra hiç aramadı.” Hürriyet

Başa dön tuşu