Kıbrıs

Klerides’in durumu son 24 saatte daha da kötüleşti…DÜN GECEDEN BERİ KOMADA OLDUĞU YOLUNDA BİLGİLER DE VAR

“ESKİ BAŞKAN SONA DOĞRU GİDİYOR… TIBBIN SINIRLARI VAR”

Rum Yönetimi eski başkanlarından Glafkos Klerides’in doktoru, Klerides’in sağlık durumunun son 24 saat içerisinde kötüleştiğini açıkladı. Çarşamba gününden beridir Lefkoşa’nın Rum kesimindeki “Evangelistria” Kliniğinde yatan Klerides’in dün geceden beri komada olduğu yolunda bilgiler de var.

Rum radyosu Klerides’in özel doktoru Yosif Kasios’i kaynak göstererek Klerides’in dün geceyi sakin geçirmesine karşın sağlık durumunun son 24 saatte daha da kötüleştiğini haber verdi.

Yosif Klerides’in iyileşebileceğine dair hiçbir umut olmadığını, yaşına hürmeten yaşam destek cihazına bağlanmadığını, kendisine ilaç tedavisi uygulayarak yaşam fonksiyonlarını ayakta tutmaya çalıştıklarını açıkladı.

“ESKİ BAŞKAN SONA DOĞRU GİDİYOR”

Yosif Kasios “göründüğü kadarıyla doğa kendi rolünü oynuyor ve maalesef bunu engelleyemiyoruz. Eski Başkan sona doğru gidiyor. Tıbbın sınırları var” dedi.

ANASTASİADİS SÜREKLİ BİLGİ ALIYOR

Klerides’in kızı Keti ve damadı, yakın akrabaları, yakın dostu ve çalışma arkadaşı Pandelis Kuros ve çalışma arkadaşları hastanede beklerken Sri Lanka’da bulunan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e Glafkos Klerides’in sağlık durumuyla ilgili sürekli bilgi veriliyor. Siyaset dünyasından kişiler dün olduğu gibi bu sabahtan beridir Klerides’i ziyaret ediyor.

Bazı haber kaynakları Glafkos Klerides’in dün geceden beridir koma halinde olduğu bilgisini veriyor.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı