Otomobil

Klasiklerden muhteşem final

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) geleneksel hale gelen ve bu yıl üçüncüsü tekrarlanan Pasha Group Bosphore Card Rallisi önceki gece düzenlenen ödül töreniyle tamamlandı. 21-23 Ekim tarihleri arasında üç gün olarak düzenlenen ralli, derneğin 2017 yılının puan veren son faaliyeti oldu. Yılın son etapları için Lefkoşa Golden Tulip Hotel’den start alan 29 klasik otomobil 3 günlük uzun, zorlu ve yorucu parkurların ardından finiş gördüler. Yarışma dereceleri ise ödül gecesi açıklandı.

Yarışı Kelebek çifti kazandı

Genel klasman liderinin sürekli el değiştirdiği zorlu ve uzun yarışı 1979 model Mercedes Benz 350 SL otomobilleriyle Ali Kelebek-Pembe Kelebek en az hatayla tamamlayarak genel klasman birincisi olmayı başardılar.

 

Sezonun şampiyonu Namlı çifti

Sezonun son yarışının ardından 2017 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası da tamamlanmış oldu. Çıkan neticeler ardından yarışı birinci tamamlayan ve şampiyonada ikinci sırada bulunan geçen yılın şampiyon çifti Ali-Pembe Kelebek bu yılı çok az farkla sezonu ikinci  tamamladı. Yarış öncesi en yakın rakibi Ali – Pembe Kelebek çiftinin 10 puan önünde start alan Ertan Namlı – Ayşe Namlı Çifti ise yarışı 1983 model Mercedes Benz W123 model klasikleriyle  Ali – Pembe Kelebek çiftinin ardından  ikinci tamamlayarak yarım puan (0,5) farkla 2017 yılın şampiyonu olmayı başardılar. Üçüncülüğü ise ilk günkü istikrarlarını koruyan ve yarışın en eski arabası olan 1947 model Vauxhall J14 araçlarıyla Rauf Kutalp – Volkan Alper Kırvak  kazandı. Yarışın mevcut özel etaplarının ideal sürelerine ise SHT 8 ‘deki ideal süreye 0,041 saniye ile yaklaşan Hüseyin Eylenceli – Seval Eylenceli gelerek Best Time yaptılar.

Ödül töreni yapıldı

Golden Tulip Hotel Havuz başında önceki gün yapılan ödül töreninde açıklanan neticelerin ardından dereceye giren yarışmacılar ödüllerine kavuştu. Kupa almaya hak kazananlara ödülleri, Bosphore Card Satış ve Pazarlama Müdürü Mürvet Yerli, Bosphore Card Lounge Müdürü Burcu Gümüş, Bosphore Card Satış Temsilcisi Demet Taş, City Mall AVM Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Tarımer, KTKOD Başkanı İnanç Babaliki ve dernek yönetim organları takdim etti. Törende bir konuşma yapan Bosphore Card Satış ve Pazarlama Müdürü Mürvet Yerli, üçüncüsü tamamlanan Bosphore Card sponsorluğundaki yarıştan son derece memnun ve mutlu olduklarını, kendisinin ise ilk kez bir klasik araba kullandığını ve yarıştığını, gelecek yılı merak ve heyecanla beklediğini  belirterek, genel klasmanda dereceye girenlere Bosphore Card hediye ettiklerini belirtti. Katılan ve katkı koyan emek eden herkese sonsuz teşekkürlerini ileten Mürvet Yerli, daha sonra yarışın genel klasman ödüllerini de takdim etti. Törende söz alan City Mall AVM Direktörü Derviş Tarımer ise , böylesine büyük bir organizasyonda yer aldıkları için son derece mutlu olduklarını belirterek, gelecek sene  için dernekle yeniden iş birliği yapacaklarının da müjdesini verdi. Son sözü ise dernek başkanı İnanç Babaliki alarak, sezon finali yaptığımız bu faaliyetin ardından iki yıllık görev süresinin  faaliyet kısmının tamamlandığını belirterek, iki yıl boyunca derneğe katkı koyan, destek veren iş birliği içerisinde olan sponsorlara, klasikseverlere ve üyelere teşekkür etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı